Twoja szansa na Gdańskie Fundusze. Złóż wniosek już dziś!

EDIT: NAJNOWSZE INFORMACJE I AKTUALIZACJĘ TERMINÓW ORAZ OBSZARÓW DZIAŁAŃ ZNAJDZIESZ W POSZCZEGÓLNYCH ZAKŁADKACH I NA STRONIE https://fundacjarc.org.pl/nabor-do-gdanskich-funduszy-aktualizacja/

Działasz z grupą nieformalną lub jesteś w organizacji pozarządowej i masz plan na ciekawą inicjatywę wśród gdańskiej społeczności? Możesz zdobyć dofinansowanie i wprowadzić w życie swoje pomysły!

Głównym celem Gdańskich Funduszy jest angażowanie mieszkańców i mieszkanek w lokalne inicjatywy. Wnioski można składać w terminie od 27.02.2023 do 17.03.2023.

Kto może złożyć wniosek?
O środki na wsparcie własnych pomysłów mogą ubiegać się:

• Grupy nieformalne – składające się z minimum 4 osób, mieszkające na terenie miasta Gdańska.
    Grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 700 zł.
  • Organizacje pozarządowe – nie muszą być  zarejestrowane w Gdańsku, natomiast konieczne jest, aby zgłaszana przez nich inicjatywa była skierowana do gdańszczanek i gdańszczan. Jedna organizacja może złożyć jeden wniosek!
    Organizacje mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 7000 zł.

Fundacja RC jest operatorem dwóch z 6 możliwych inicjatyw, w ramach których możesz uzyskać dofinansowanie. Są to:

Gdański Fundusz Sąsiedzki – skupia wszelkie działania mające na celu budowanie integracji sąsiedzkiej w dzielnicach, pomaga zacieśniać więzi między mieszkańcami i tworzyć silną społeczność. Podejmuje też czynne działania w obrębie organizacji wydarzeń takich jak: Gdańskie Dni Sąsiadów 2023 oraz wszelkich aktywności i eventów z myślą o rodzinach (pikniki, kluby itp).
Wszystkie informacje i niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie:
gfs.org.pl/
Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjny to projekt mający za zadanie promować zdrowy styl życia i mobilizować wszystkich zamieszkałych na terenie Gdańska do podejmowania regularnej aktywności fizycznej. GFSR zachęca do korzystania z wszelkiego rodzaju dostępnych możliwości miejskiej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej oraz zrzeszania społeczności lokalnej do wspólnego prozdrowotnego wysiłku w ramach organizowanych inicjatyw.
Wszystkie informacje i niezbędne dokumenty można znaleźć TUTAJ

Podejmij inicjatywę i zrób coś dla siebie oraz gdańskiej społeczności! Na wnioski czekamy do 17.03.2023 r.

UWAGA! W tym roku nabór na minigranty odbędzie się w edycji wiosennej oraz jesiennej. (Nabór jesienny zaplanowano w terminie 01.09. – 10.12.2023)

Chcesz dowiedzieć się więcej lub masz jakieś wątpliwości? Zadzwoń (tel. 58 344 40 39) lub przyjdź na spotkanie informacyjne w siedzibie Fundacji RC (Al. Grunwaldzka 5, Gdańsk- Wrzeszcz).

Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjny:
6 marca (pn.), godz. 18.00 – spotkanie dla grup nieformalnych (mile widziani
liderzy grup sportowych, pasjonaci, amatorzy).
9 marca (czw.), godz. 18.30 – spotkanie dla organizacji pozarządowych, które
chętnie podejmą się realizacji inicjatyw w dziedzinie sportu i rekreacji!
Spotkanie poprowadzi nowa Koordynatorka Funduszu – Aleksandra Zubrzycka.
Zapisy dostępne poprzez Formularz: https://forms.gle/qqdARgRdVJzbVQ2v5 .

Gdański Fundusz Sąsiedzki:
– 9 marca (czw.) o godz. 18.00  dla przedstawicieli grup nieformalnych,
– 10 marca (pt.) o godz. 18:00  dla przedstawicieli gdańskich organizacji pozarządowych.

Skontaktuj się z Koordynatorkami:

GFSR
Aleksandra Zubrzycka