Startujemy z jesiennym naborem do Gdańskich Funduszy!

We wrześniowej edycji możesz wygrać minigranty do 700zł! Głównym celem Funduszy jest włączanie mieszkańców w inicjatywy lokalne. Wnioski można składać w terminie od 1 do 22 września.
UWAGA! W Gdańskim Funduszu Sąsiedzkim organizacje pozarządowe mogą ubiegać się także o granty do 7000zł.

Masz pomysł na sportową inicjatywę lub akcję sąsiedzką? Wygraj minigrant lub grant i zrealizuj swój cel!

Wnioski mogą składać:

Grupy nieformalne, czyli zespoły min. 4 mieszkańców i/lub mieszkanek Gdańska, które mają ciekawy pomysł na inicjatywę dla lokalnej społeczności. Spodziewane są różnorodne formy zajęć rekreacyjnych czy integracyjnych, w tym wszelkie formy spędzania czasu wolnego w mieście. Grupy nieformalne mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 700 pln, zwane dalej minigrantem. Jedna grupa składa jeden wniosek.

Dla osób zainteresowanych szczegółami, 11 września o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie informacyjno-szkoleniowe w siedzibie Fundacji przy al. Grunwaldzkiej 5. Obowiązują zapisy poprzez wypełnienie formularzu: https://forms.gle/MiUTgPYq6Pcw3iU3A

Aby wziąć udział w naborze należy:

1.Zapoznać się z regulaminem
2.Wypełnić formularz
3.Złożyć wniosek w terminie do 22 września na wskazany adres email lub stacjonarnie.
(w systemie witkac.pl w przypadku organizacji pozarządowych)

Potrzebne dokumenty:
Gdański Fundusz Sąsiedzki (link)
Gdański Fundusz Sportowo – Rekreacyjny (link)

Fundacja RC jest operatorem 2 z 6 możliwych inicjatyw w ramach których możesz uzyskać dofinansowanie, są to:

• Gdański Fundusz Sąsiedzki (GFS)- działa na rzecz wzmacniania integracji sąsiedzkiej w obrębie dzielnicy, wzmacniania więzi między mieszkańcami i pomagania w budowaniu silnych społeczności. Aktywnie uczestniczymy także w organizacji wydarzeń takich jak Dzień Sąsiedztwa Gdańska 2023 oraz wszelkich zajęć i wydarzeń o charakterze rodzinnym (pikniki, kluby itp.).
  •  Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjny (GFSR) – stanowi projekt mający na celu promowanie zdrowego stylu życia i angażowanie wszystkich mieszkańców Gdańska w regularną aktywność fizyczną. W ramach skoordynowanych działań GFSR zachęca miejską infrastrukturę sportowo-rekreacyjną oraz stowarzyszenia społeczności lokalnych do wykorzystywania wszelkich dostępnych możliwości wspólnej promocji zdrowia.

Masz pytania? Skontaktuj się z Koordynatorkami:

GFSR
Aleksandra Zubrzycka
gfsr@fundacjarc.org.pl

GFS
Ewa Zabłocka
gfs@fundacjarc.org.pl

Fundusze dofinansowane są ze środków Miasta Gdańska i UNICEF.