Gdańskie Fundusze wystartowały! Złóż wniosek i wygraj nawet do 9 000 zł!

Czy wraz z nadejściem wiosny pojawiły się w Twojej głowie nowe pomysły na inicjatywy? Poszukujesz pieniędzy na ich realizację? Świetnie, bo mamy dla Ciebie doskonałą okazję! Rozpoczęły się konkursy grantowe, które czekają na Twoje zgłoszenie! Przekształć swoje plany w rzeczywistość i zacznij działać. Nie czekaj dłużej, wyślij swój wniosek i daj szansę swoim projektom !

Wystartowały nabory wniosków do Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego i Sportowo-Rekreacyjnego! Potrwają do 6 maja, serdecznie zapraszamy do udziału!

Czym jest GFS?

Gdański Fundusz Sąsiedzki jest konkursem regrantingowym,  wspierającym najlepsze pomysły na inicjatywy, które służą pobudzaniu zaangażowania mieszkańców Miasta w działania na rzecz szeroko pojętego dobra wspólnego, wzmacniają więzi sąsiedzkie i współpracę lokalną.

Czym jest GFSR?

Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjny to konkurs regrantingowy wspierający inicjatywy sportowe na terenie Gdańska. Jego celem jest pobudzenie zaangażowania gdańszczan w inicjatywy sportowe.

Kto może wziąć udział?

Grupy nieformalne — min. 4 osoby zamieszkujące na terenie miasta Gdańska. Czyli paczka Twoich przyjaciół czy bliskich Ci osób, z którymi chcesz działać!

Grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 1000 zł.

Organizacje pozarządowe – których oferta inicjatyw skierowana jest do gdańszczan, bez warunku miejsca zarejestrowania.

Organizacja może dostać dofinansowanie w wysokości do 9000 zł.

Czego powinny dotyczyć inicjatywy?

GFS:
Dofinansowanie można przeznaczyć na wskazane poniżej 3 typy projektów:

•  TYP 1. Lokalne inicjatywy sąsiedzkie.
  • TYP 2. Organizacja lokalnych wydarzeń o charakterze integracyjnym i działań     wspólnych w przestrzeni publicznej.
  • TYP 3. Wspieranie inicjatyw prorodzinnych (np. kluby rodzica, kluby mam,  familiady – działania animacyjne, integracyjne, edukacyjne).

GFSR:

• TYP 1 Inicjatyw sportowych, w szczególności o zasięgu dzielnicowym,
  • TYP 2 Promocji zdrowego stylu życia,
  • TYP 3 Promocji aktywności fizycznej wśród mieszkańców i mieszkanek Gdańska.

Zapoznaj się z regulaminem i szczegółami

GFSR – sprawdź
GFS – sprawdź

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

GFSR
Karolina Marchelek
gfsr@fundacjarc.org.pl

GFS
Ewa Zabłocka
gfs@fundacjarc.org.pl
+ 48 504 871 495

UWAGA: minigranty będą organizowane poprzez dwie edycje: wiosenną (nabór do 6 maja) oraz jesienną (nabory ruszą we wrześniu)

Dofinansowano ze środków miasta Gdańska.