Gdańskie Forum Partycypacji | Fotorelacja

Zobacz, jak było podczas Gdańskiego Forum Partycypacji, które odbyło się 3-4 czerwca podczas gdańskiego Święta Wolności i Praw Obywatelskich.

Dzień pierwszy

Tego dnia program był następujący:
✅ Śniadanie Społeczników;
✅ Kilka słów o Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych;
✅ Warsztaty dla Radnych Dzielnicowych;
✅ Dobre Praktyki Partycypacji – Masterplan Piecki-Migowo;
✅ Rozmowa: Jak tworzyć miejsca otwarte? Poręcznik Solidarności Codziennie;
✅ Młodzi w akcji: Debata oksfordzka (Fundacja Ergo).

Dzień drugi

✅ Fundacja IRSE zabrała „Głos Młodych” i przeprowadziła warsztaty z grupą Generation Europe. Pod ich okiem powstały piękne szklane bidony i morskie pocztówki.
✅ Poznaliśmy Projekty z zaangażowaniem – na przykładzie dorobku Towarzystwo Urbanistów Polskich. Opowiadały Weronika Mazurkiewicz, Dorota Załuska-Kamrowska.
✅ Zasiedliśmy do „Dialogu: Działaj, Graj, Zmieniaj Kraj” i zagraliśmy w „Democracy Cake – Przepis na demokrację”. Grę poprowadziła Fundacja Edukacja dla Demokracji.
✅ Prowadziliśmy rozmowy na Stoisku Miejskich Partycypacji – w punkcie informacyjnym dotyczącym współdecydowania o mieście.
🤝 Partnerzy wydarzenia:
▪ Miasto Gdańsk
▪ Fundacja Ergo
▪ Fundacja IRSE – Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej
▪ Towarzystwo Urbanistów Polskich
Projekt „DecydujMy” objęty został Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Gdańska.

—-
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Rozmowy o Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych realizowane z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG