Dzień wiosny | atrakcje

Wiosna zbliża się wielkimi krokami! Z tej okazji serdecznie zapraszamy na integracyjne, polsko-ukraińskie spotkanie z wiosną w budynku Fundacji RC na ul. Wita Stwosza 23!

W sobotę 23 marca zbierzemy się, by wspólnie celebrować rozpoczęcie nowej pory roku.

Dla każdego znajdzie się coś interesującego. Zapewniamy opiekę nad dziećmi podczas wydarzenia, wstęp jest wolny.

Co na Was czeka?

12:00 – 14:00 Warsztaty teatralne dla dzieci „Kraj Elfów”.

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy artystyczne warsztaty, podczas których stworzymy razem kraj bajkowych bohaterów — elfów. Zapoznamy się z książkami o przygodach i bajkowym życiu tych postaci, po czym spróbujmy wcielić się w ich styl życia.

12:00 – 16:00 Warsztaty artystyczne dla dorosłych „Kolaż kwiatowy”.

Dla kreatywnych uczestników zaplanowaliśmy warsztaty z kolażu kwiatowego.

12:00 – 13:30 Zajęcia z jogi „Przygotuj się do wiosny”.

Zachęcamy do zadbania o swoje zdrowie i zapraszamy na zajęcia “Przygotuj się do wiosny”, które poprowadzi instruktorka  jogi.

14:00 – 16:00 Czas z Animatorem dla najmłodszych

Dzieci będą mogły zostać pod opieką animatora, który zapewni im czas wypełniony zabawą i dobrą energią. Odbędą się warsztaty plastyczne, na których powstaną piękne pocztówki wielkanocne.

12:00 – 13:00 Spotkanie literackie.

Czeka na Was również spotkanie z autorką książek w języku ukraińskim i polskim Marią Kameńską.

Maria mieszka w Gdyni od ośmiu lat. Zaczęła pisać w lipcu 2019 roku, a jej najlepsze historie narodziły się właśnie nad brzegiem Morza Bałtyckiego! W wolnym czasie uwielbia malować i robić zdjęcia.

W 2022 roku zorganizowała kilka charytatywnych wystaw fotografii i akwareli na rzecz pomocy Ukrainie („Świat i Bogowie dla Ukrainy” – galeria Gdyńskie Centrum Filmowe, „Świat podarowany” – Dom Zarazy).

W lipcu 2022 roku nakładem wydawnictwa „Knygy 21” ukazał się zbiór opowiadań „Near Strangers”. W 2023 ukazały się książki „Kwiaty, mapy i hipnoza”, a także zbiór opowiadań zimowych „The Christmas Angels Project”

Książki Marii charakteryzują się ciepłem i optymizmem. Zawierają humor wiarę i w miłość.

Dołącz do wydarzenia na facebooku, aby być na bieżąco – https://fb.me/e/1Yd7yovSM

Fundacja LEKKOŚĆ

23 marca podczas Dnia Wiosny zapraszamy do nas na 3 piętro na Wita Stwosza 23, gdzie powoli remontujemy i powołujemy do życia pracownię dźwiękową oraz galerię OBECNA – przestrzeń dedykowaną dla sztuki współczesnej.

Gospodarzem miejsca będzie Piotr Pawlak – muzyk, producent nagrań, z którym można porozmawiać na wiele tematów dotyczących dźwięku, nagrywania i kultury słuchania. Zapraszamy do wysłuchania kilku prac dźwiękowych, przy których w ostatnim czasie pracowaliśmy.

Można będzie też spróbować własnych sił, stanąć przed mikrofonem, nagrać głos, opowiedzieć własną, ciekawą historię.
Dopiero urządzamy naszą przestrzeń, ale już teraz chcemy, aby była miejscem spotkania i dyskusji. O muzyce, o dźwięku. O pomysłach, które mamy my, a także o Waszych, które być może pomożemy Wam niebawem zrealizować.

🇺🇦
Польсько-український інтеграційний захід у будівлі фундації РЦ на вулиці Віта Ствоша

Щиро запрошуємо всіх наших друзів на зустріч з весною.

Цієї весняної суботи ми зустрінемося в нашому чудовому будинку та разом цікаво проведемо час. Кожен знайде тут для себе чудову забаву.

Пропонуємо вам подбати про свій позитивний та здоровий настрій та запрошуємо на заняття «Готуйся до весни» яке проведе наша чудова та професійна інструкторка з йоги.
Для гостей, що люблять творчість та креативність в нашій програмі заплановані майстер класи з квіткового колажу.
Крім того ми підготували мистецькі майстер-класи для дітей та підлітків, під час яких створимо країну казкових героїв – ельфів. Переглядатимемо книжки про пригоди ельфів та їхнє казкове життя, будемо разом читати та спробуємо перетворитись на маленьких ельфів.

На вас також чекає зустріч з Марією Каменською авторкою книжок українською та польською мовами.
Марія Каменська
Марія живе в Гдині вісім років. Тут і почала писати в липні 2019 року. І найкращі її оповідання народилися саме на березі Балтійського моря. Також малює і фотографує.

В 2022 році організувала кілька благодійних виставок фотографій і акварелі для допомоги Україні («Swiat i Bogowie dla Ukrainy» – галерея Gdynski Centrum Filmowy, «Swiat podarowany» – Dom Zarazy).
В липні 2022 року у видавництві «Книги 21» вийшла збірка оповідань «Близькі чужинці». У 2023 році були видані книги „Квіти, карти та гіпноз” та збірка зимових оповідань „Проєкт „Різдвяні янголи”.

Книги Марії милі, ніжні та оптимістичні. З легким гумором та вірою в кохання.

Dofinansowano ze środków miasta Gdańska.