Dlaczego warto? Status Przedsiębiorstwa Społecznego i działalność odpłatna organizacji.

Wszystko o Statusie Przedsiębiorstwa Społecznego i działalności odpłatnej organizacji.

Dlaczego warto uzyskać Status Przedsiębiorstwa Społecznego i jakie szanse dzięki niemu się otwierają?  Jak wygląda procedura uzyskania statusu, z jakimi kosztamiobowiązkami się wiąże?

Jak połączyć misję organizacji z działalnością odpłatną? Jak dzięki sprzedaży produktów i usług można rozwinąć działalność odpłatną #NGO i uniezależnić się od grantów

Gdzie, kiedy i kto?

⏰20.09 15.00-18.00

📌Starogard Gdański, COP, ul. Mickiewicza 1

Zapisy: https://forms.gle/41NgfYBLeh5umL5E9

Już blisko od roku można ubiegać się o status Przedsiębiorstwa Społecznego – do tej pory w całym kraju jest ich już (albo tylko) 600. Przekonamy Was, że nie taki status straszny, jak się wydaje!

O swoich doświadczeniach z działalnością odpłatną odpowiedzą Maciej TurnowieckiSebastian SzopińskiFundacji „Serce dla Sportu”. Wyjaśnią czym się różni działalność nieodpłatna, odpłatna organizacji oraz działalność gospodarcza. Wytłumaczą na własnym przykładzie, jak przejść na wyższy, bardziej profesjonalny poziom działania.

Cykl spotkań organizowany jest przez Fundację RC w ramach projektu pozakonkursowego „Pomorski system przedsiębiorczości społecznej: koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim na lata 2019-2022” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020