Za nami Kongres Pomorskiej Ekonomii Społecznej

4 października spotkaliśmy się na Stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku, by włączyć się w inspirujące rozmowy dotyczące ekonomii społecznej.

Fundacja RC poprowadziła panel na temat klastrów oraz wysokiej jakości ekonomii społecznej. Swoimi działaniami oraz pomysłami w rozmowie moderowanej przez Łukasza Samborskiego i Witolda Ekielskiego podzieliły się:

• Gosia Ciećmierowska (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu)
  • Patrycja Surowiec (Dobry Deal – sklep ekonomii społecznej)
  • Agnieszka Dejna (Spółdzielnia socjalna Dalba – Browar Spółdzielczy)
  • Laura Majboroda-Andrukiewicz (WellDone Dobre Rzeczy)
  • Aneta Barbara Żochowska (Fundacja Leny Grochowskiej)
  • Marzena Gimińska (Fundacja Energii Społecznej i Dobrych Praktyk Bateria)

Panel rozpoczęty przez Prezesa Fundacji, Jerzego Boczonia okazał się dobrą przestrzenią do konwersacji i ciekawych przemyśleń.

Głównym celem Kongresu było stworzenie miejsca sprzyjającego wymianie spostrzeżeń, doświadczeń i myśli skupionych na rozwoju ekonomii społecznej w regionie Pomorza.
Świetna atmosfera sprzyjała także rozmowom poza panelami.

Serdecznie dziękujemy Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej UMWP oraz Pomorskiej Ekonomii Społecznej za zaproszenie!