Wystawa 888 88 79 88 w Gdańsku

Tекст Українською знаходиться нижче 💛💙
In English below
__
Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat i przyjeżdża do Gdańska w wystawą, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy.

Celem jest zachęcenie Ukrainek do korzystania z numeru zaufania 💛💙 888 88 79 88 💛💙, który jest dla nich dostępny codziennie w godzinach 14.00 – 17.00

W Gdańsku wystawę gości Centrum Społeczności w Gdańsku (ul. Karmelicka 1, w byłym Punkcie Gdańsk Pomaga Ukrainie).
Jako partner wydarzenia zapraszamy na wernisaż w najbliższą środę, 1 lutego o godz. 17:00.

Wystawa czynna będzie do 14 lutego 2023 od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Planowane są wydarzenia towarzyszące, o których na bieżąco będziemy informować na tablicy wydarzenia na Facebooku.

ORGANIZACJA:
👉 Fundacja Feminoteka
👉 Centrum Społeczności w Gdańsku / Fundacja LWF w Polsce
👉 Stowarzyszenie TAK Trójmiejska Akcja Kobieca
WSPÓŁPRACA:
👉 Gdańsk Pomaga Ukrainie
👉 Centrum Wsparcia Imigrantek i Imigrantów w Gdańsku
👉 Fundacja RC we Wrzeszczu
Projekt finansowany przez Avon / Avon Przeciwko Przemocy
O wystawie
Eksponatem naszej wystawy jest telefon zaufania fundacji Feminoteka, przeznaczony dla Ukrainek, które doświadczyły przemocy.
Będzie też można zobaczyć zdjęcia Yulki Krivich oraz – dzięki tekstom Sylwii Chutnik, Agaty Napiórskiej oraz Agnieszki Szpili, opracowanym na podstawie prawdziwych historii kobiet, które zgłaszają się do fundacji – dowiedzieć się, na czym polega pomoc Feminoteki.

Eksponat specjalnie zaprojektowany przez Pana Generatora ma zachęcić Ukrainki do skorzystania z pomocy fundacji.
Wystawę tworzą: Yulka Krivich, Pan Generator, Sylwia Chutnik, Agnieszka Szpila, Agata Napiórska, Ilona Maruga, Jaśmina Polak, Olena Turbal, Lubawa Griesznowa, Kateryna Motrycz, Maria Pastuszok, Olena Borozenets.
Виставка 💛💙 888 88 79 88 💛💙
Фонд Фемінотека вирушає в світ, щоб показати, наскільки важливим є голос осіб, які зазнали насилля та яку допомогу жінки, що зазнають насилля, можуть отримати.

Експонатом нашої виставки є телефон довіри фонду Фемінотека, призначений для Українок, які зазнали насилля.

Також, можна буде побачити фотографії Юлії Кривич та – завдяки текстам Сильвії Хутнік, Агати Напьорської та Агнешки Шпілі, розробленим на основі реальних жінок, які звертаються до фонду – дізнайтися, в чому полягає допомога Фемінотеки.

Експозиція, спеціально розроблена паном Генератором, має заохотити українських жінок до користування допомогою фонду.
Здійми слухавку, послухай реальні історії описані Сильвією Хутнік,
Агатою Напюрською та Агнєшкою Шпілею і прочитані Яшміною Поляк, Оленою Турбал, Любавою Грєшновою, Катериною Мотрич, Оленою Борозенець та Марією Пастушок.

Виставку створили: Юлія Кривич, пан Генератор, Сільвія Чутнік, Агнешка Шпіла, Агата Напьорська, Ілона Маруга, Яшміна Полак, Олена Турбал, Любава Грішнова, Катерина Мотрич, Марія Пастушок, Олена Борозенець.

ENGLISH
1-14 February 2023 is the time when you can see an exhibition at Centrum Społeczności w Gdańsk (Gdańsk Community Center), where Fundacja Feminoteka together with partner organizations wants to show how important is the voice of women who have experienced violence.

During these days, the exhibition will be accompanied by various events, which we will keep you updated on our profile.

An exhibit of the exhibition is the Feminoteka foundation’s helpline for Ukrainian women who have experienced violence.

You can also see Yulka Krivich’s photos and listen to the real stories of women who come forward to the foundation. Sylwia Chutnik, Agata Napiórska and Agnieszka Szpila compile the texts of these stories.

The exhibition comprises Yulka Krivich, Pan Generator, Sylwia Chutnik, Agnieszka Szpila, Agata Napiórska, Ilona Maruga, Yasmin Polak, Olena Turbal, Lubava Grishnowa, Kateryna Motrycz, Maria Pastuszok, Olena Borozenets.
You are cordially invited