WRZESZCZ::EKO Wielki Festyn Sąsiedzki | Relacja zdjęciowa

fot. Bogdan Kizło i Grzegorz Bałka / Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne

W sobotę 11.09 już od godziny 11:00 dziedziniec za dworem Uphagenów przy Grunwaldzkiej 5 zamieni się w przestrzeń nasyconą ideą ekologii i niemarnowania. Organizatorzy festynu sąsiedzkiego “WRZESZCZ::EKO!”, Fundacja RC i Dom Sąsiedzki w Pałacu wraz z partnerami pomyśleli o atrakcjach dla każdej mieszkanki i mieszkańca Gdańska, małego czy dużego – od prelekcji, przez warsztaty, zakupy i występ artystyczny. Ekologiczny zawrót głowy.
Cały dzień będziemy aż “wrzeszczeć” o dobrodziejstwie, jakim jest odpowiedzialne podejście do otaczającej nas przyrody, o tajemnicach fauny i flory, o tym jak nie marnować i dawać drugie życie przedmiotom, jak ekologicznie podróżować.

W ramach wydarzenia odbędzie się Pchli Targ

Jeśli chcesz stanąć wśród wystawców, masz w domu niepotrzebne rzeczy, zgłoś chęć udziału na: dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl

Każdy przygotowuje stoisko we własnym zakresie.

Dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Miasta Gdańsk.