Rozmowa z Olgą Pajewską | Spotkania Klubu RC

Już w najbliższy wtorek, 12 października o godzinie 16:30 spotkamy się z Olgą Pajewską, działaczką społeczną i prezeską Fundacji Młodorośli.

Tematem spotkania jest wspieranie dzieci i młodzieży w kryzysie.
Jakie są możliwości otrzymania wsparcia dziennego w nowo otwartych placówkach Fundacji Młodorośli?
Jakie działania można podjąć, aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży?

O tym i o wielu innych kwestiach dowiesz się już na najbliższym spotkaniu!
Transmisja odbędzie się na facebookowym profilu Fundacji RC.

Więcej o naszej gościni:
Olga Pajewska jest aktywistką, pedagożką i socjoterapeutką. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych, ukończyła resocjalizację, a następnie pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Gdańskim. Od wielu lat pracuje z dziećmi w placówkach wsparcia dziennego i placówkach opiekuńczo wychowawczych. Od 2018 do 2021 pełniła funkcję kierowniczki Placówki Wsparcia Dziennego SPOT w Gdyni, która pomaga rodzinom w pokonywaniu trudności wychowawczych i umacnianiu więzi.

W styczniu 2020 roku Olga założyła Fundację Młodorośli, a w marcu – trójmiejską grupę „Widzialna Ręka”, która łączy osoby potrzebujące z gotowymi tej pomocy udzielić. Grupa aktualnie liczy aż 26 tysięcy członków! Od 2021 roku jest również kierowniczką Placówek Wsparcia Dziennego SPOT IT oraz SPOT Młodorośli.

Za swoje wspaniałe działania Fundacja Młodorośli otrzymała nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego w kategorii „Debiut Roku”.

Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie odbywa się w ramach Gdańskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.