Mój jest ten kawałek podwórka! Jak rozmawiać z miastem o przestrzeni? vol. 2: GIS | SPOTkaj Cafe

Bierz aktywny udział w procesie decyzyjnym dotyczącym zmian w Twojej dzielnicy! Miej wpływ na to, co dzieje się na Twoim osiedlu i na zagospodarowanie przestrzeni w mieście!
Poznaj narzędzie, które pomoże Ci dowiedzieć się więcej o niezbędnych danych do podejmowania decyzji i partycypacji miejskiej.

GIS, czyli system informacji geograficznej to system informacyjny służący do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych, którego jedną z funkcji jest wspomaganie procesu decyzyjnego.
Czym są dane przestrzenne? Jak z nich korzystać? Skąd je czerpać?

15 lutego o 18:00 zapraszamy na drugie SPOTkaj Cafe! Na spotkaniu doktor Justyna Wieczerzak opowie, jak wyglądają portale GIS. Wyjaśni, co to właściwie jest i skąd są te dane, jak są pozyskiwane i przetwarzane oraz jak społeczeństwo może się przyczynić do ich prawdziwości.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zapisać się przez formularz:
Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich! Zapraszamy młodzież i dorosłych, studentów i aktywistów oraz wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się w Gdańsku.

Doktor Justyna Wieczerzak
Członkini Komisji Rewizyjnej Gdańskiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, planistka przestrzenna i analityczka GIS.
Od lat związana z samorządem, zarówno na poziomie regionalnym, jak i lokalnym. W pracy zawodowej uczestniczy w opracowaniu dokumentów planistycznych i aktów prawa miejscowego, zajmowała się także rewitalizacją i procesami partycypacyjnymi. Jej doktorat dotyczył rozwoju społeczno-ekonomicznego i przestrzennego Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot. Wykładowczyni Politechniki Gdańskiej, gdzie prowadzi zajęcia z Systemów informacji geograficznej.
Interesuje się m.in. kwestiami miejskimi, metropolizacją, planowaniem przestrzennym i partycypacją społeczną.

🔘Data:
środa, 15 lutego, godz. 18:00
🔘Miejsce:
Fundacja RC, al. Grunwaldzka 5 w Gdańsku Wrzeszczu
🔘Zapisy: https://forms.gle/aqbtuyhJqam6fRHo8

Projekt „DecydujMY. Zwiększanie wpływu Młodych i Dorosłych na życie w Gdańsku” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Projekt jest objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska.