Jak pozyskać pieniądze na przedsięwzięcia i inwestycje w PES? Tajemnice wniosków konkursowych

Drugie spotkanie w ramach Akademii Pomorskiej Ekonomii Społecznej poświęcimy PIENIĄDZOM, czyli w naszym języku branżowym – źródłom finansowania. Wraz z naszymi gośćmi omówimy sposoby tropienia wszelkich konkursów krajowych, regionalnych i lokalnych. Sprawdzimy jakie inwestycje można dzięki nim finansować i czy może to być prowadzenie działań marketingowych i wizerunkowych. Ostatnia część spotkania będzie dotyczyć wniosków konkursowych i ich tajemnic.

Zapraszamy w środę 21 czerwca 2023 roku do Kartuz (ul. Klasztorna 2) w godzinach 15:00-18:00. Udział bezpłatny. Zapewniamy poczęstunek od Spółdzielni Socjalnej Kaszubska Ostoja. Obowiązują zapisy poprzez formularz:

Agenda spotkania:

15.00-15.30 – Cześć, jestem… powitanie i szybka tura zapoznawcza.

15.30-15.40 – Jej historia – Paulina Kremer (Spółdzielnia Socjalna Heca)

15:40-17:00 – Jak pozyskać pieniądze na przedsięwzięcia i inwestycje?
w tym bloku przewidujemy poruszenie następujących kwestii:

• przegląd możliwych źródeł finansowania, w tym grantów od organizacji prywatnych i biznesowych
  • omówienie rodzajów konkursów krajowych, regionalnych i lokalnych
  • analiza źródeł informacji oraz dostępnych harmonogramów
  • podpowiedzi co można, z jakich konkursów finansować

Prowadzenie: Paulina Kremer
Moderacja: Patrycja Surowiec (Fundacja RC)

17:00-18:00 – Tajemnice Wniosków Konkursowych –  czego nie pisać, bo może zaszkodzić, czego nie można przeoczyć, a czego jest w nadmiarze – dyskusja z przedstawicielami NGO, które wygrywają konkursy.

Gość Specjalny Paulina Kremer

Trenerka, animatorka, przedsiębiorczyni społeczna. Członkini Zarządu Fundacji To i Co oraz Spółdzielni Socjalnej „Heca” – podmiotów, w ramach których współtworzy marki: Tczewskich Kurierów Rowerowych, a także Warsztatu na Patencie. Zajmuje się planowaniem innowacji społecznych, tworzy programy z zakresu integracji społecznej i zawodowej osób dotkniętych wykluczeniem społecznym. W Spółdzielni odpowiedzialna za zarządzanie strategiczne, zarządzanie zespołem, współpracę z klientami biznesowymi w ramach ich działań CSR, komunikację i relacje z partnerami oraz programy społeczne spółdzielni.

Patrycja Surowiec, koordynatorka APES: „To fakt, że można pogubić się w gąszczu konkursów grantowych. Bywa, że śledzimy tylko te, które wyskakują na w Witkacu, a tymczasem jest także spora oferta grantów i dotacji, również finansowania od sektora biznesowego czy fundacji korporacyjnych. Czy potrzebny jest do tego osobny człowiek? Czy Ty także możesz zostać fundraiserem swojej NGO? A czy wiesz, że za fakt, iż jesteś z mniejszej miejscowości, może być korzystny dla Twojego wniosku?  Pogadajmy o tym w środę w Kartuzach.”

Zapisz się: https://forms.gle/jiisCiSSAfQZtMH47

——————–
Cykl spotkań organizowany jest przez Fundację RC w ramach projektu pozakonkursowego „Pomorski system przedsiębiorczości społecznej: koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim na lata 2019-2022” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020