Wakacje w Gdańsku. Półkolonie dla dzieci w Fundacji RC – relacja

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl naszych półkolonii. To pierwszy raz w historii, gdy fundacja RC zorganizowała taką formę zespołowego wypoczynku dla dzieci. Pierwszy turnus wystartował 24.07, a ostatni kończy się 31.08. W całym przedsięwzięciu podzielonym na IV turnusy wzięło udział łącznie 51 uczestników.

Półkolonie były przeznaczone głównie dla dzieci z Ukrainy, aby mogły poczuć radość i satysfakcję z dni wolnych od szkoły. Jednakże nie zabrakło także polskich kolonistów, więc cały czas trwała międzykulturowa integracja.

Warsztaty

Organizatorzy zapewniali uczestnikom przede wszystkim liczne warsztaty edukacyjne. Dzieci brały udział w zajęciach muzycznych, podczas których  uczyły się różnych piosenek oraz gry na gitarze. Na zajęciach z rękodzieła, udoskonalały motorykę poprzez tworzenie bransoletek z koralików, tworzenia makiet i domków 3D. Ciekawym urozmaiceniem były warsztaty fotografii, podczas których dzieci fotografowały własne martwe natury m.in. kompozycje kwiatowe. Zdjęcia robiły profesjonalnym aparatem. Wraz z dobrą zabawą, poprawiały swój zmysł estetyczny oraz umiejętności kadrowania.

Zwiedzanie i inne atrakcje

Nie zabrakło także różnych wycieczek na miasto, m.in. do Muzeum II Wojny Światowej, dzięki czemu dzieci wzięły udział w plastycznych warsztatach. Gdy tylko dopisywała pogoda, nie brakowało zabaw nad wodą i budowania zamków z piasku na gdańskich plażach. Ta aktywność zdecydowanie najbardziej przypadła do gustu naszym podopiecznym. Dzięki wizycie w gdańskim zoo uczestnicy mogli też zobaczyć na żywo ulubione zwierzątka z filmów animowanych, takie jak pingwiny czy lwy. Również i Park Oliwski był świetną przestrzenią do codziennych spacerów. Ogród botaniczny i palmiarnia stały się ulubionym punktem wędrówek. Czas obfitował w pozytywną energię, czego dowodem były uśmiechy na twarzach dzieci.

“Ogromnie się cieszę, widząc radość dzieci biorących udział w półkoloniach. Myślę, że dla wielu z nich był to świetny czas rozrywki, który będą dobrze wspominać. Mam nadzieję, że zobaczymy się za rok!” ~ mówi koordynatorka półkolonii Klaudia Knabe

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za cudowny czas, a także rodzicom, którzy zadbali o dowożenie dzieci.

Dbajcie o siebie!

fot. Fundacja RC i Muzeum II Wojny Światowej