Gdańskie Centrum Organizacji Pozarządowych

Twoje miejsce aktywności

Kompleksowo wspieramy NGO

Regularnie wspieramy gdańskie organizacje pozarządowe. Pomagamy w powstaniu, zarejestrowaniu i późniejszym funkcjonowaniu NGO między innymi poprzez specjalistyczne, bezpłatne doradztwo i szkolenia.
Aby skorzystać z usług Centrum, skontaktuj się z jego Koordynatorką: katarzyna.wojdylo@fundacjarc.org.pl

Specjalistyczne doradztwo dla NGO

To z tej kategorii usług Centrum organizacje korzystają najchętniej. Ten dział obejmuje bardzo szeroki zakres tematyczny pomocy. W swojej ofercie mamy:

Doradztwo projektowe i fundraisingowe dla NGO – podczas konsultacji z doradcą uzyskasz wsparcie w zakresie pozyskiwania środków na działania i rozwój organizacji, tworzenia wniosków grantowych i strategii fundraisingowych, a także porady na temat naborów wniosków do konkursów grantowych.

Standardowe doradztwo formalno-prawne dla NGO i grup nieformalnych – jego celem jest pomoc przy:

• rejestracji organizacji w bazie KRS, wprowadzaniu zmian formalnych w statutach NGO,
  • konsultacje uchwał,
  • konsultacje zagadnień związanych z RODO,
  • pomoc w przejściu ścieżek postępowania prawnego realizowanego w zależności od potrzeb podmiotu, np. w pozyskiwaniu lokalu do użytku organizacji.

Doradztwo prawne dla NGO dotyczące spraw bieżących – realizowane jest z uwzględnieniem bieżących zmian w ustawodawstwie spowodowanych pandemią koronawirusa (np. zebrania walne online itp.).

Doradztwo księgowo-kadrowe dla NGO – nasze specjalistki udzielają konsultacji na temat zatrudniania w NGO, rozliczania i tworzenia sprawozdań z projektów, dekretowania dokumentów księgowych, polityki rachunkowości i kwestii kadrowo – płacowych, a także na wiele innych tematów, które są odpowiedzią na bieżące zapytania NGO.

Wynajem przestrzeni

Twoja organizacja potrzebuje miejsca na szkolenia, spotkania zespołu, warsztaty lub inne wydarzenia?
Mamy dla Was 3 różne sale do wykorzystania na ten cel!
Do Waszej dyspozycji udostępniamy:

• Salę “kinową” o powierzchni 54,69 m2
  • Salę “sportową” o powierzchni 60,49 m2
  • Salę “szkoleniową” o powierzchni 56,72 m2
    Jest to największa sala, znajduje się na drugim piętrze budynku. W sali są wysokie okna, które wpuszczają dużo światła i mieści ona 20-25 osób. W sali jest biała ściana, na której można uruchomić prezentację.

Wszystkie trzy powierzchnie możemy dowolnie zaaranżować w wybrany układ krzeseł i stolików (np. ustawienie teatralne, ustawienie w literę U, ustawienie szkolne, pod naradę itd.). Na życzenie możemy udostępnić również rzutnik, flipchart, kartki, markery i WI-FI. Do dyspozycji oddajemy także naszą kuchnię na drugim końcu korytarza z kubkami i dostępem do wody, czajnika i mikrofalówki.

Wynajem sali jest BEZPŁATNY dla rezydentów RC i gdańskich organizacji pozarządowych w godzinach:
pn, czw, pt 09:00-17:00
wt 09:00-21:00
śr 09:00-19:00
po uprzedniej rezerwacji miejsca na adres: sekretariat@fundacjarc.org.pl

Dodatkowo rezydenci Fundacji mogą skorzystać z przestrzeni coworkingowej we wskazanych wyżej godzinach i po uprzedniej rezerwacji miejsca na adres sekretariat@fundacjarc.org.pl

Punkt Informacyjny

To spotkania i indywidualne konsultacje skierowane do organizacji pozarządowych. W ramach punktu przygotowywany i wysyłany jest również newsletter, prowadzona jest baza NGO, a także działania promocyjne realizowane za pomocą profilu na portalu społecznościowym Facebook Fundacji RC, na którym  umieszczane są istotne informacje dla III sektora.

Usługi dedykowane

To działania dostosowywane do potrzeb wynikających z analizy poszczególnych organizacji pozarządowych.

Szkolenia specjalistyczne są tworzone dla zespołu konkretnej instytucji, w odpowiedzi na ich szczególne zapotrzebowanie. Organizacja określa tematykę, zakres, cele i ma możliwość wyboru prowadzącego. Zadanie realizowane jest na zasadzie pakietu szkoleniowego, bez wyszczególnionych kosztów.

Szkolenia oraz spotkania informacyjne dotyczące wszystkich ważnych dla organizacji kwestii np. przygotowywania i rozliczania dotacji,  ogłaszania i rozliczania otwartych konkursów ofert, przetwarzania danych osobowych,  zmian w ustawach itp

Wirtualne Biuro + pakiet usług

Udostępniamy adres Fundacji do rejestracji Państwa organizacji, a także obsługi jej korespondencji. Użyczamy gabinety i salę szkoleniową oraz szafki do przechowywania dokumentów i niezbędnych rzeczy. Obecnie Wirtualne Biuro obsługuje blisko 80 różnych organizacji pozarządowych! Więcej informacji: biuro@fundacjarc.org.pl

Społeczny nośnik reklamy - tablica rollposter

Od 2020 roku tablica reklamowa przy alei Grunwaldzkiej 5 umożliwia organizacjom pozarządowym promowanie swoich wydarzeń przy głównej arterii komunikacyjnej w gdańskim Wrzeszczu. Dziennie przejeżdża przy tablicy około 45 tysięcy samochodów, a także setki rowerzystów!

Gdańskie Centrum Organizacji Pozarządowych
Źródło finansowania