Zostań współautorem_ką Gdańskiego Narzędziownika Partycypacji i weź udział w warsztatach wraz z miejskimi specjalistami, praktykami partycypacji oraz ekspertami w dziedzinie konsultacji społecznych. Wspólnie przyjrzycie się procesom współdecydowania w naszym mieście i opracujecie publikację na ich temat. Wypełnij formularz i dołącz do profesjonalistów! Zgłoszenia przyjmujemy do 8 maja!
Projekt DecydyjMY
Gdański Narzędziownik Partycypacji jest częścią projektu “DecydujMY! Zwiększanie wpływu Młodych i Dorosłych na życie w Gdańsku”, którego koordynatorem jest Fundacja RC pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Gdańska. Celem projektu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat szerokich możliwości partycypacji obywatelskiej i korzyści z nich wynikających. Projekt zakłada promowanie procesów partycypacyjnych, które prowadzone są w Gdańsku. Eksperci i miejscy specjaliści przy współudziale aktywnych mieszkańców szukają także nowych rozwiązań włączających innych we współdecydowanie o szeroko rozumianej przestrzeni.
Gdański Narzędziownik Partycypacji będzie…
...publikacją zawierającą zbiór informacji na temat wszystkich procesów partycypacyjnych i konsultacji społecznych prowadzonych w naszym mieście. Będzie zawierał specyfikę poszczególnych procesów oraz narzędzia partycypacji i współdecydowania. Dokument zostanie wypracowany wspólnie przez stronę społeczną i miejskich specjalistów i praktyków partycypacji pod okiem ekspertów zewnętrznych zajmujących się konsultacjami społecznym
Martyna Nagórska, koordynatorka projektu.
Szczegóły naboru
Nabór adresowany jest do Mieszkanek i Mieszkańców, którzy aktywnie uczestniczą w procesach dotyczących współdecydowania o przestrzeni. Mogą to być aktywiści miejscy, organizatorzy i uczestnicy konsultacji czy wolontariusze.
“Zapraszamy młodych i osoby dorosłe. Tych, co na partycypacji zjedli zęby, jak i tych początkujących. Celem warsztatów jest przecież rozwinięcie swoich kompetencji oraz poznanie różnych narzędzi.” – dodaje Nagórska – “Niezwykle cenne jest to, że uczestnicy zyskają dostęp do eksperckiej wiedzy od naprawdę wysokiej klasy specjalistów.”
Narzędziownik Partycypacji będzie tworzony oczywiście “partycypacyjnie”, czyli każdy będzie współautorem_ką. To z pewnością dodatkowe wyróżnienie i zachęta do udziału. Jak również może stanowić ciekawe doświadczenie w rozwijaniu życia zawodowego w sektorze budżetowym, pozarządowym lub biznesowym.
Zgłoszenia należy nadesłać do 8 maja, wypełniając następujący formularz https://forms.gle/ibgUXTBaXQypwaBe7 O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach będziemy informować indywidualnie.
Harmonogram warsztatów:
- 18 maja 2023 (czwartek) godz. 17:00-19:30 – “Zmapowanie procesów partycypacyjnych w mieście. Cechy procesów partycypacyjnych (warunki, czas, dostępność, ryzyka, sprawczość).”
- 22 czerwca 2023 (czwartek) godz. 17:00-19:30- “Narzędzia i metody do zastosowania w poszczególnych procesach partycypacyjnych (część I)”
- 21 września 2023 (czwartek) godz. 17:00-19:30 – “Narzędzia i metody do zastosowania w poszczególnych procesach partycypacyjnych (część II)”
- 19 października 2023 (czwartek) godz. 17:00-19:30 – “Instruktaż/Poradnik (od najprostszych do najbardziej zaawansowanych)
- 23 listopada 2023 (czwartek) godz. 17:00-19:30 – “Cyfrowa strona procesów partycypacyjnych”
Warsztaty nad Narzędziownikiem będą się odbywać przy Dolnej Bramie 8 z wyjątkiem pierwszego, który organizatorzy zainaugurują w przestrzeniach „Solidarność Codziennie” w Europejskim Centrum Solidarności. Prowadzić je będą eksperci z pracowni A2P2, która zajmuje się szeroko pojętym planowaniem przestrzennym i konsultacjami społecznymi.
Więcej informacji może udzielić Martyna Nagórska, koordynartorka projektu z Fundacji RC:
martyna.nagorska@fundacjarc.org.pl
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny