Zapewniamy noclegi dla uchodźców razem z Fundacją Biedronki

Nasza Fundacja została partnerem programu „Witamy i pomagamy – noclegi” Fundacji Biedronki. W jego ramach uchodźcy otrzymują za naszym pośrednictwem bezpłatne i tymczasowe noclegi. W ramach całego programu „Witamy i pomagamy – noclegi” zapewniono na ten moment blisko 10 000 noclegów.

Organizatorem programu „Witamy i pomagamy – noclegi” jest Fundacja Biedronki. Program prowadzony jest we współpracy z organizacjami pozarządowymi, które mają z uchodźcami bezpośredni kontakt. To właśnie m.in. nasza Fundacja, jako partner programu ustala, które osoby potrzebują akurat takiej formy pomocy i dokonuje rezerwacji miejsca noclegowego, za które płaci Fundacja Biedronki. Partnerami projektu na chwilę obecną jest łącznie 20 organizacji pozarządowych, które otrzymały dostęp do specjalnej platformy, umożliwiającej rezerwację hoteli w całym kraju.

Przypominamy, że noclegi przeznaczone są dla osób, które nie mają w Polsce rodziny i bliskich i potrzebują tymczasowego zakwaterowania.

Mimo, że od rozpoczęcia wojny minęły już 4 miesiące, wciąż pojawiają się nowi uchodźcy i wielu z nich nie ma dokąd się udać. Także część z osób, które przyjechały wcześniej, poszukuje nowego miejsca zamieszkania, zdarza się, że taka potrzeba pojawia się nagle. Chcemy, aby jak najwięcej osób miało zapewniony bezpieczny nocleg do czasu znalezienia miejsca pobytu na dłużej, dlatego na cały program „Witamy i pomagamy – noclegi” zarezerwowaliśmy 12 milionów zł – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Nocleg dla uchodźców zapewniany jest na maksymalnie 10 dni, ale w razie potrzeby można go przedłużyć aż do 30 dni.  Analiza rezerwacji z pierwszego etapu programu pokazała, że średnia długość pobytu uchodźców w hotelach to 9 dni, a najwięcej rezerwacji dokonano w Warszawie, Trójmieście i Krakowie.

O Fundacji Biedronki
Fundacja Biedronki powstała w kwietniu 2020 roku. Jej misją jest pomaganie najbardziej wrażliwym grupom społecznym, w szczególności seniorom. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Fundacji Biedronki rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy „Na codzienne zakupy” i „Karta Dobra”, w ramach których potrzebujący seniorzy otrzymują kartę na zakupy do sklepów Biedronka. To wsparcie pozwala beneficjentom lepiej się odżywiać – seniorzy spożywają więcej warzyw, owoców, nabiału i mięsa.

Fundacja Biedronki jest laureatem prestiżowej nagrody Dobroczyńca roku 2021 w kategorii pomoc społeczna, a także Wizjoner Zdrowia 2022 w kategorii Wizjoner Społecznik. W ciągu pierwszych dwóch lat działania Fundacja Biedronki przeznaczyła na programy społeczne ok. 60 mln złotych.

Aby dokonać rezerwacji za pośrednictwem naszej Fundacji należy się umówić na spotkanie mailowo lub telefonicznie:
daria.balabai@fundacjarc.org.pl
klaudia.knabe@fundacjarc.org.pl
Tel. +48 696 262 691

Aby otrzymać i zarezerwować miejsce noclegowe osoba z Ukrainy musi mieć ze sobą:

• dowód osobisty,
  • paszport,
  • i/lub dokument potwierdzający przekroczenie granicy.

Kontakt:

• Fundacja RC: