Teleopieka

Z radością informujemy, że Dom Sąsiedzki w Pałacu przy Fundacji RC przystąpił do pilotażowego programu TELEOPIEKI!

Czym właściwie jest teleopieka?

To rozwiązanie polegające na zapewnieniu Państwu opieki na odległość i zapewniające udzielenie natychmiastowej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Każdy Beneficjent programu otrzyma specjalną bransoletkę z wbudowanym „przyciskiem życia”. Przycisk ten pozwala na całodobowy kontakt z ratunkowym centrum operacyjnym i dostęp do natychmiastowej pomocy.

Założona na nadgarstek „Bransoletka życia” pomaga w zapewnieniu sobie poczucia bezpieczeństwa. Beneficjent programu znajduje się pod stałą opieką Centrum ratunkowego. Bransoletka wyposażona jest w przycisk SOS i moduł GPS, który pozwala bez przeszkód zlokalizować pacjenta. Czujnik tętna umożliwia reakcję Centrum – jeśli zajdzie taka konieczność – także w czasie snu.
Beneficjent za pomocą bransoletki może zadzwonić do Centrum i poinformować na przykład o złym samopoczuciu. Ratownik medyczny w razie potrzeby wezwie pogotowie ratunkowe, sam też może zainicjować połączenie z pacjentem, gdy odczyty Jego tętna będą niepokojące.

W sytuacji nagłego pogorszenia zdrowia lub odczuwania zagrożenia Beneficjenci mogą wezwać karetkę pomoc gdziekolwiek się znajdują!

Do kogo skierowany jest program?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Do udziału w nim zachęcamy przede wszystkim osoby przewlekłe chore (niezależnie od wieku) oraz Seniorów – osoby, które chcą pozostać aktywne, ale tę aktywność musiały ograniczyć ze względu na stan swojego zdrowia. Osoby, które z uwagi na odczuwane dolegliwości obawiają się wyjścia z domu lub ograniczają swoje codzienne plany. Osoby, które chcą poczuć się pewniej i bezpieczniej!

Dom Sąsiedzki w Pałacu swoim wsparciem może objąć osoby mieszkające na terenie trzech dzielnic Gdańska:

1. Wrzeszcz Górny
2. Wrzeszcz Dolny
3. Aniołki.

Jeśli nie są Państwo mieszkańcami żadnej z wyżej wymienionych dzielnic, uprzejmie prosimy o dalszą dystrybucję wiadomości do członków rodziny, przyjaciół, znajomych. Będziemy zobowiązani za każde przekazanie tej informacji!

Kontakt:

dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl

Program teleopieki finansowany jest z budżetu Miasto Gdańsk, a koordynowany przez Fundacja Gdańska.