Szkolenia z dostępności | Lider dostępności

Stowarzyszenie WAGA oraz Fundacja RC w ramach projektu partnerskiego „Lider dostępności” serdecznie zapraszają na cykl szkoleń dla gdańskich organizacji pozarządowych, które chcą być dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dlaczego warto być na szkoleniu?
☑ Po pierwsze – dzięki temu będziesz docierać ze swoimi działaniami do szerszego grona odbiorców. Włączysz osoby, które w wielu przypadkach nie mogą korzystać z powszechnych środków komunikacji.
☑ Po drugie – dowiesz się, jak możesz przygotować siedzibę swojej organizacji, otoczenie, wydarzenie, aby zapewnić komfort osobom z niepełnosprawnościami. Możliwe, że też pomoże to lepiej funkcjonować Waszym pracownikom.
☑ Po trzecie – Twoje inicjatywy będą bardziej widoczne dla innych osób. Nauczysz się pisać proste komunikaty i tworzyć przystępne grafiki dla osób niedowidzących.
☑ Po czwarte – poznasz wiele użytecznych ciekawostek i zrozumiesz lepiej świat osób ze szczególnymi potrzebami. Dzięki temu dowiesz się, jak warto przeorganizować niektóre swoje działania, aby włączyć w nie te osoby, które do tej pory były wykluczone.

Najbliższy cykl szkoleniowy:
▶ 27 września – dostępność informacyjno-komunikacyjna
▶ 28 września – dostępność architektoniczna
▶ 29 września – dostępność społeczna
▶ 30 września – dostępność cyfrowa
Godziny: 9:00 – 15:30
Miejsce: Stowarzyszenie Waga, ul. Biskupia 4 Gdańsk (parter, wejście od ulicy)

UWAGA! Zapisy obowiązują na cały cykl, czyli wszystkie dni szkoleniowe. Szkolenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez formularz:

Kontakt i zgłoszenia w sprawie szkoleń:
Lider Dostępności prowadzi punkt konsultacyjno-informacyjny dla organizacji pozarządowych od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00
kontakt email: kontakt@liderdostepnosci.org
kontakt telefoniczny: +48 512 689 747