Stwórz z nami Kompas Pomorskiej Animacji Społecznej

W Fundacji RC właśnie powstaje „Kompas Pomorskiej Animacji Społecznej”, czyli drogowskaz dla każdego animatora i animatorki społecznej oraz osób, które chcą z nimi współpracować.

Z dokumentu czytelnik/czytelniczka dowie się, jak poruszać się po ścieżce animacji, a przedstawiciele jednostek samorządowych przekonają się, że warto takiego animatora lub animatorkę mieć na swoim pokładzie. Współpraca ta może przynieść korzyści dla obu stron i pozwoli rozwijać się lokalnym oddolnym inicjatywom.

Animacja społeczna to trudne i bardzo różnorodne działanie. Kompas to wynik sześciu miesięcy intensywnej pracy ekspertów i działaczy społecznych. Teraz oddajemy ten dokument w Twoje ręce. Liczymy na efektywne konsultacje właśnie po to, aby służył nam wszystkim. Niech będzie to nasze wspólne dzieło, do którego każdy/każda z nas będzie mógł/mogła wrócić w dowolnym momencie.

Jeśli chcesz coś dodać do dokumentu, coś jest niezrozumiałe, masz pomysł na inny przykład lub sam/sama coś robisz – napisz nam o tym!

Z chęcią dowiemy się więcej o tym, jak działasz! Zachęcamy do nakręcania kilkuminutowego filmiku. Może być o akcji animacyjnej, wydarzeniu lub innej konkretnej Twojej pracy. Chcielibyśmy poznać i dodać nowe przykłady do naszego przewodnika. Po więcej informacji – zachęcamy do kontaktu: malgorzata.sokolowska@fundacjarc.org.pl.

Pobierz dokument, przeczytaj i daj nam znać o swoich uwagach, przykładach oraz kolejnych wskazówkach. Zgłoś się do malgorzata.sokolowska@fundacjarc.org.pl

Konsultacje potrwają do połowy września.

POBIERZ Kompas Pomorskiej Animacji Społecznej

Projekt dofinansowano z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.