Ruszył projekt #matematyczne rozgrywki

Ruszył projekt #matematyczne rozgrywki, który ma na celu pokazanie młodzieży, że matematyka idzie w parze ze sportem i jest niezbędna również w wielu innych dziedzin życia codziennego. Zajęcia koncentrują się na wspólnej pracy kreatywnej oraz nad zdolnością widzenia geometryczno – przestrzennego.

Piłka, bramki, boisko, podania i ustawienie zawodników to czysta matematyka! Drogą autorskich zadań i matematycznych łamigłówek udowodniamy młodym piłkarzom z klasy VII, że boisko to płaszczyzna, w której umiejętność szacowania odległości ma znaczenie.

Projekt organizowany jest przez Fundacja RC przy współpracy z Niepubliczną Szkołą Podstawową Mistrzostwa Sportowego GKS Gedania 1922 dzięki dotacji z Fundacji mBank Polska. Wsparciem merytorycznym projektu jest Polskie Stowarzyszenie Edukacji STEM.