Fundacja RC

Rusza Akcja “Gda艅sk Pomaga” i “Dobra Paczka” w dzielnicy Wrzeszcz G贸rny

Okres przed艣wi膮teczny, to czas pe艂en magii i niespodzianek… Dlatego jest Nam niezmiernie mi艂o poinformowa膰 Was, 偶e zostali艣my lokalnym punktem Akcji Gda艅sk Pomaga i Dobra Paczka w dzielnicy Wrzeszcz G贸rny.

Akcja “#Gda艅sk Pomaga” i “#Dobra Paczka” to wsp贸lna inicjatywa Miasta Gda艅sk i innych organizacji pozarz膮dowych z Gda艅ska, kt贸ra s艂u偶y pomocy osobom, kt贸rym stan epidemii utrudnia lub uniemo偶liwia normalne funkcjonowanie.

Swoje zg艂oszenia na stronie http://www.gda艅skpomaga.pl mog膮 zostawia膰 zar贸wno Ci, kt贸rzy potrzebuj膮 wsparcia, jak i osoby, kt贸re mog膮 i chc膮 zaanga偶owa膰 si臋 w akcj臋 jako wolontariusze.

Koniecznie poinformujcie Nas, je艣li znacie osob臋 lub sami spe艂niacie poni偶sze warunki:

• wiek 70+;
  • lub poni偶ej 70 roku 偶ycia, ale okre艣la swoj膮 sytuacj臋 偶yciow膮 jako ci臋偶k膮 ze wzgl臋d贸w finansowych lub zdrowotnych;
  • nie korzysta z us艂ug opieku艅czych, b膮d藕 specjalistycznych us艂ug opieku艅czych (np. wparcia Miejskiego O艣rodka Pomocy Rodzinie) i mieszka w dzielnicy Wrzeszcz G贸rny;

W takim wypadku, prosimy o kontakt pod nr telefonu: 504 871 478 lub za po艣rednictwem e-mail na adres asystenta dzielnicowego:  agata.zemetro@fundacjarc.org.pl, podaj膮c sw贸j numer telefonu. Nasi asystenci skontaktuj膮 si臋 z Pa艅stwem telefonicznie.

Mo偶emy wspom贸c Was przede wszystkim w:

• Zrobieniu zakup贸w
  • Wyprowadzeniu psa
  • Zrealizowaniu recepty
  • W przeje藕dzie do lekarza
  • Konsultacji prawnych
  • Wsparciu psychologicznym

Dodatkowo potrzebuj膮cy, kt贸rzy zostan膮 g艂oszeni lub sami si臋 zg艂osz膮, otrzymaj膮 艣wi膮teczn膮 paczk臋 (w kwocie do 50 z艂)  w ramach Akcji Dobra Paczka. Je艣li chcesz otrzyma膰 paczk臋 lub podarowa膰 j膮 komu艣, daj Nam zna膰 i zadzwo艅 pod nr 504 871 478 (numer przeznaczony dla mieszka艅c贸w Wrzeszcza G贸rnego).

Niech w tym roku ka偶dy poczuje magi臋 艣wi膮t.