Program Gdańskiego Forum Partycypacji

Znamy program Gdańskiego Forum Partycypacji, które odbędzie się 3-4 czerwca podczas gdańskiego Święta Wolności i Praw Obywatelskich.

🟥Sobota 3.06.2023 (11.00-18.00)
▪ 11.00 – 12.00 – Śniadanie Społeczników | „Stołówka”*
▪ 13:00 – 14:00 – Warsztaty dla Radnych Dzielnicowych (zobacz więcej: klik) (DecydujMY!) | Sala BHP
▪ 14.30 – 15.20 – Dobre Praktyki Partycypacji – Masterplan Piecki-Migowo (DecydujMY!) | „Stołówka”
Przemysław Kluz, Łukasz Świacki – Rada Dzielnicy Piecki-Migowo, Paulina Borysewicz – Biuro Architekta Miasta, Michał Zorena – Wydział Rozwoju Społecznego, moderator – Karina Rembiewska
▪ 15:30 – 16:20 – Jak tworzyć miejsca otwarte? Poręcznik Solidarności Codziennie (DecydujMY!) | „Stołówka”
Sylwia Bruna, Bartek Rief, zaproszeni goście, moderator – Elżbieta Rutkowska
▪ 16:30 – 18:00 – Młodzi w akcji: Debata oksfordzka (Fundacja Ergo) (DecydujMY!) |  „Stołówka”
▪ 11:00 – 17:30 – Stoisko Miejskich Partycypacji – punkt informacyjny dotyczący współdecydowania o mieście (DecydujMY!) | „Stołówka”

W ramach Śniadania Społeczników będzie można porozmawiać m.in. o tworzącej się Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, rzecznictwie i interesach wspólnych pomorskich NGO.
Do rozmowy zapraszamy wszystkich zainteresowanych ideą budowania wspólnej struktury wzmacniającej głos 3 sektora w naszym województwie!

🟥Niedziela 4.06.2023 (12:00 – 15:00)
▪ 12:00 – 13:00 – Głosem Młodych: warsztaty z Generation Europe (Fundacja IRSE) (DecydujMY!) | „Stołówka”
▪ 13:00 – 14:00 – Projekty z zaangażowaniem – na przykładzie dorobku Towarzystwa Urbanistów Polskich – dyskusja (DecydujMY!) | „Stołówka”
Weronika Mazurkiewicz, Karolina Krośnicka, Dorota Załuska-Kamrowska, moderator – Martyna Nagórska
▪ 14:00 – 15:00 – Dialog: Działaj, Graj, Zmieniaj Kraj. Gry planszowe dla młodzieży z nagrodami (DecydujMY!) | „Stołówka”
▪ 12:00 – 15:00 – Stoisko Miejskich Partycypacji – punkt informacyjny dotyczący współdecydowania o mieście (DecydujMY!) | „Stołówka”
*Stołówka to teren byłej stołówki przy historycznej Bramie Stoczniowej nr 2.

🤝 Partnerzy wydarzenia:
▪ Miasto Gdańsk
▪ Fundacja Ergo
▪ Fundacja IRSE – Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej
▪ Towarzystwo Urbanistów Polskich
Projekt „DecydujMy” objęty został Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Gdańska.

—-
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Rozmowy o Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych realizowane z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG