Poznaj prelegentów Konferencji „Mamy wpływ”

22 marca spotykamy się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku, aby porozmawiać o zatrudnieniu w III sektorze. Po raz drugi. A skoro spotykamy się po raz kolejny to znaczy, że jeszcze dużo pracy przed nami – organizacjami, ale też instytucjami i samorządem.

Dążymy do zmian, działamy aktywnie,  dlatego na Konferencję „Mamy wpływ. O (nie)stabilności zatrudnienia w NGO vol. 2” zaprosiliśmy ekspertów i specjalistów branżowych.

Na wydarzenie można się zapisać pobierając bezpłatny bilet TUTAJ.

Poniżej przedstawiamy skład prelegentów z najwyższej półki.

Julia Bednarek
socjolożka, badaczka  społeczna  w Stowarzyszeniu Klon/Jawor, aktywistka. Współautorka raportu „Efekt mrożący. O kondycji rzecznictwa organizacji pozarządowych”. Od 10 lat związana z sektorem pozarządowym.
Temat wystąpienia: Efekt mrożący, czyli rzecznictwo po polsku.

Łukasz Cieśliński
Założyciel Pracowni Pozarządowej. Od 23 lat trener i animator współpracy na linii organizacje pozarządowe – samorząd. Wsparł proces powstania kilkudziesięciu organizacji. Animuje tworzenie partnerstw lokalnych i zespołów dialogu obywatelskiego. Wdraża partycypacyjne narzędzia zarządzania samorządem. Wiceprezes Zachodniopomorskiej Federacji Pozarządowej. Od 2012 roku członek Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
Temat wystąpienia: Świadectwa pracy rzeczniczej w Polsce.

Marta Dietrich
Specjalistka ds. zarządzania zasobami ludzkimi, absolwentka SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego na kierunku Socjologia. w. Swoją pracę w NGO rozpoczynała w Puckim Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio. Była koordynatorką projektu Fundacji Court Watch Polska: Wokanda Obywatelska, w którym zarządzała grupą ponad 3 tys. wolontariuszy z całej Polski. Obecnie związana jest z Fundacją RC i koordynuje projekt „Naprawdę nie masz wpływu? Ku stabilnemu zatrudnieniu w NGO”.
Temat wystąpienia: Potrzebna nam armia, czyli o problemie stabilności na tle badań.

Mirosław Grewiński
Polityk społeczny; profesor nadzwyczajny i prorektor w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.
Autor, współautor lub redaktor blisko 300 publikacji naukowych i popularno-naukowych, w tym 40 książek na tematy związane z polityką społeczną. Przedmiotem jego zainteresowań badawczych są głównie: przeobrażenia welfare state, usługi społeczne, system pomocy i integracji społecznej, rynek pracy i zatrudnienie, wielosektorowa polityka społeczna, ekonomia społeczna, innowacje społeczne. Uczestniczy(ł) w wielu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych i rozwojowych dotyczących innowacji społecznych.
Dwukrotnie stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Temat wystąpienia: Stabilność zatrudnienia – stabilność organizacji – jakość usług w kontekście deinstytucjonalizacji.

Poznaj program konferencji.

ZAPISY na wydarzenie https://app.evenea.pl/event/stabilnengo/
Liczba miejsc ograniczona!

Data: środa, 22 marca | godzina 10:00
Miejsce: Sala im. Lecha Bądkowskiego – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku
ul. Okopowa 21/27 w Gdańsku

Patronaty honorowe:
🔸Rzecznik Praw Obywatelskich
🔸Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
🔸 Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz
🔸 Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek

Patronat medialny:
🔸 ngo.pl

Wydarzenie realizowane we współpracy z  Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja RC. Wydarzenie jest częścią projektu prowadzonego przez Fundację RC i Pomorska Sieć COP pod hasłem Naprawdę nie masz wpływu? Ku stabilnemu zatrudnieniu w organizacjach pozarządowych. Konferencja realizowana jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG