Zdjęcia | Poznaj DISC GOLFA z Gdańskim Funduszem Sportowo – Rekreacyjnym!

fot. Grzegorz Bałka / Pomorskie Towarzystwo Fotograficzne oraz materiały własne

Mamy super wiadomość !
18 września 2021 otwiera się pierwsze w Trójmieście pole do gry w Disc Golfa* !
Fundacja RC i Gdański Fundusz Sportowo – Rekreacyjny będzie częścią tego wydarzenia, które odbywa się w partnerstwie z Disc Golf Trójmiasto.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin na naszym stoisku promującym Gdański Fundusz Sportowo – Rekreacyjny. To najlepsza okazja aby nauczyć się podstaw gry w disc golfa. A a także zobaczyć nowe unikatowe miejsce na mapie 3miasta !

W tym samym czasie odbędą się tam profesjonalne zawody.
https://www.facebook.com/events/320603843145467
To jedyna taka okazja, aby zobaczyć mistrzów latających dysków w akcji.

Dla wszystkich, którzy nas odwiedzą na Podleśnej Polanie przygotowujemy masę atrakcji – Czekają na Was zabawy disc golfowe, loteria i super nagrody (w tym dyski) !

Nagradzamy za aktywność ! POZNAJ – GRAJ – WYGRYWAJ !
GDZIE? – PODLEŚNA POLANA, Gdańsk Wrzeszcz
KIEDY? – Sobota 18 września od 10:00 do 13:00
WSTĘP BEZPŁATNY !

Let’s GO!

*W disc golfa gra się podobnie jak w klasycznego golfa z tą różnicą, że tutaj gracze używają latających dysków, nazywanych też Frisbee®. Celem gry jest trafienie dyskiem z wyznaczonego miejsca do oddalonego o kilkadziesiąt metrów specjalnego kosza. Im mniejsza liczba rzutów – tym lepiej! Każdy kolejny rzut rozpoczyna dokładnie z tego miejsca, w które spadł dysk w wyniku poprzedniego rzutu. Drzewa, krzewy czy nierówności terenu na polu do disc golfa, stanowią naturalne, wymagające przeszkody. Po kilku (lub kilkunastu:-)) próbach, w końcu gracz wykonuje ostatni rzut w wyniku którego dysk ląduje w koszu – dołek zaliczony!

Zadanie dofinansowane ze środków Miasto Gdańsk

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.