Nowe obowiązki NGO – zgłaszanie beneficjentów rzeczywistych. Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

Grafika w kształcie leżącego prostokąta dzieli się na dwie nierówne części przecięte pochyloną żółtą linią. Po lewej stronie widnieje napis „24.11.2021, godz. 17:00 Nowe obowiązki NGO – zgłaszanie beneficjentów rzeczywistych. Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Trenerka: Katarzyna Sadło. Szkolenie online”. W lewym dolnym rogu znajduje się logo organizatora: Fundacji RC oraz informacja, że dofinansowano przez Miasto Gdańsk. W prawej części grafiki widnieje zdjęcie Katarzyny Sadło.

Fundacja RC zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki gdańskich organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie z zakresu ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

31 października weszła w życie nowelizacja Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, która nakłada na prawie wszystkie organizacje pozarządowe obowiązek zgłaszania swoich beneficjentów rzeczywistych w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych. Wypełnienie tego obowiązku często utrudniają różne wątpliwości interpretacyjne, natomiast niespełnienie go może skutkować wysokimi karami finansowymi.

Na szkoleniu Katarzyna Sadło pokaże na konkretnych przykładach jak należy wypełnić ten obowiązek i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

Na szkoleniu uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się:

– kto to jest beneficjent rzeczywisty i jak go ustalić?
– kto ma obowiązek zgłaszania beneficjenta rzeczywistego?
– jak należy zgłosić beneficjenta rzeczywistego?
– jakie są konsekwencje niewypełnienia ustawowego obowiązku?

Szkolenie poprowadzi Pani Katarzyna Sadło –  trenerka i konsultantka organizacji pozarządowych z wieloletnim stażem, szkoląca i doradzająca w kwestiach prawnych dotyczących funkcjonowania organizacji (w tym RODO i przeciwdziałanie praniu pieniędzy), a także autorka podręcznika „Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu – obowiązki organizacji pozarządowych” oraz licznych artykułów poradniczych na ten temat. (www.projekciarnia.pl).

Na szkolenie obowiązują zapisy poprzez formularz:

DATA: 24 listopada, godz. 17.00-19.30
online (link do platformy Zoom zostanie wysłany na 48 godzin przed rozpoczęciem szkolenia)

Szkolenie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.