Maraton różnorodności na Dzień Kobiet

Każda inna, każda ma inne potrzeby, pragnienia i marzenia. Takie są kobiety na całym świecie. Ale pomimo albo dzięki tym różnicom potrafimy się wspierać, działać razem i robić wspólnie mnóstwo kreatywnych rzeczy, które nas łączą.

Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zapraszamy wszystkie Panie – starsze i młodsze na Maraton różnorodności! 7 i 8 marca w Domu Sąsiedzkim w Pałacu oraz w Klubie Sąsiedzkim na Aniołkach spędzimy czas ucząc się nowych rzeczy, tworząc sztukę i wyrażając siebie na różne sposoby. Każda z Was znajdzie coś dla siebie. Weźcie przyjaciółkę, siostrę, mamę lub babcię albo przyjdźcie same, aby poznać inne wspaniałe kobiety.

Przedstawiamy listę wydarzeń objętych Maratonem.

Lokalizacje:
Klub Sąsiedzki na Aniołkach, ul. Kopernika 8/4 w Gdańsku
Dom Sąsiedzki w Pałacu, al. Grunwaldzka 5 w Gdańsku
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.  Zapewniamy materiały.

godz. 15:00-16:30, Klub Sąsiedzki na Aniołkach
Warsztaty „Makijaż wiosenny” i losowanie nagród.

zapisy: ewelina.beker@fundacjarc.org.pl
Na warsztacie poznasz:
– sposoby prawidłowego aplikowania produktów,
– techniki doboru odcienia podkładu do koloru cery,
– tajniki podkreślenia oka.
A ponadto:
– dobra zabawa w kobiecym gronie,
– upominki dla każdej Pani,
– losowanie nagród.
UWAGA! Ze względów higienicznych prosimy o przyniesienie własnych pędzli.

godz. 10:00-12:00, Dom Sąsiedzki w Pałacu
WENDO warsztaty z podstaw samoobrony i asertywności

zapisy: daria.balabai@fundacjarc.org.pl
WenDo jest metodą samoobrony i asertywności, opracowaną przez kobiety i dla kobiet / dziewczyn.
WenDo uczy, jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy – przestać czuć się bezradnąi bezbronną.
Podczas warsztatu – poprzez ćwiczenia samoobrony, rozmowy, pracę w grupach:
– dowiesz się więcej o swoich własnych granicach oraz jak je bronić,
– dowiesz się, czym jest asertywność i jak asertywnie komunikować swoje potrzeby,
– doświadczysz KOBIECEJ MOCY i siostrzeństwa.
WenDo NIE JEST:
Sztuką walki. Podczas zajęć nie uczymy, jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić.
Jak się ubrać?
Najlepiej wygodnie, ale nie musi być to strój sportowy, wystarczy, że nie będzie krępował ruchów.
Prowadząca:
Hanna Lanets – trenerka WenDo. Była członkini zlikwidowanej organizacji „Klub Aktywnych Kobiet „Południe- Zachód” w Białorusi oraz koordynatorka projektów skierowanych do Kobiet, m.in. Kuchnia (Pińsk, 2018) W 2019 roku przyjechała do Gdyni, najpierw jako uczestniczka projektu Studi Visits in Gdynia, gdzie później działała jako międzynarodowa wolontariuszka w Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni.

godz. 14:00-16:00, Dom Sąsiedzki w Pałacu
Warsztaty z malowania intuicyjnego. „W poszukiwaniu wewnętrznej energii”.

zapisy: daria.balabai@fundacjarc.org.pl
Na zajęciach za pomocą malowania uwolnimy moc i piękność naszej kobiecej energii. Przepracujemy blokady w myśleniu i emocjach, które nie pozwalają nam być w harmonii z naszą naturalną energią i wykorzystywać jej pełnej mocy. Poświęcimy sobie czas w ciepłym kreatywnym towarzystwie.

godz. 16:0-18:00, Dom Sąsiedzki w Pałacu
I can do myself flowers. Warsztat florystyczny – flowerbox.

zapisy: daria.balabai@fundacjarc.org.pl
Już wiemy, że wszystkie możemy same kupić sobie kwiaty i nie trzeba czekać na specjalną okazję. Ale czy wiesz, że możesz sama też stworzyć sobie bukiet? Z ulubionych roślin i w najpiękniejszych dla Ciebie kolorach? Zapraszamy na warsztat, podczas którego zrobisz flowerbox pod okiem doświadczonej florystki.

godz. 17:30-19:00, Klub Sąsiedzki na Aniołkach
Zrób sobie prezent. Warsztaty z tworzenia bransoletek

zapisy: ewelina.beker@fundacjarc.org.pl
Warsztat dla kobiet w każdym wieku, zapraszamy również dziewczynki. Podczas spotkania stworzysz dla siebie biżuterię idealną – właśnie taką, jaką będziesz chciała. W ulubionych kolorach i formie, która będzie prezentem od Ciebie dla Ciebie.

godz. 18:00-20:00, Dom Sąsiedzki w Pałacu
Warsztat z kolażu. Kobieta w XXI wieku

zapisy: natalia.sekula@fundacjarc.org.pl
Składanie wycinków gazet, fotografii, czy tworzyw, w zachwycające obrazki – tym właśnie są kolaże. Znaną pasjonatką tej dziedziny sztuki, była m.in. Wisława Szymborska. Artystka wysyłała kolaże znajomym w formie pocztówek.
Jednak aby tworzyć kolaże, nie trzeba mieć talentu plastycznego. Wystarczą stare gazety, kartka papieru i nożyczki. A reszta dzieje się sama.
Kolaże to także rewelacyjny sposób na wyciszenie rozbieganych myśli.
Natalia, miłośniczka i inicjatorka spotkań z kolażem w roli głównej, a także słowa pisanego, fotografii i wszystkiego tego, co związane z kreatywnością, poprowadzi dla Was warsztaty.
Plan zajęć:
▪poznacie historię tej dziedziny sztuki,
▪odkryjecie sposoby na tworzenie kolażu,
▪zrelaksujecie się,
▪nawiążecie nowe znajomości.

Wybierz coś dla siebie albo zapisz się na wszystkie aktywności. Zapraszamy!