Konferencja Mamy wpływ. O stabilności zatrudnienia w NGO

27 kwietnia spotkamy się z NGO, samorządem i biznesem, aby porozmawiać o zatrudnieniu w III sektorze.

Czy stabilność zatrudnienia w NGO jest podstawą do rozwoju sektora pozarządowego? Czy istnieje realna szansa na stałe posady i godziwe zarobki dla pracowników 3. sektora, a przede wszystkim jak to zrobić? Mamy na to pomysł!

Aby dowiedzieć się jaki, warto przyjść i posłuchać zaproszonych gości. Wydarzenie odbędzie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w sali im. Lecha Bądkowskiego.

Wstęp bezpłatny. Liczba biletów ograniczona.

Konferencja otwiera projekt rzeczniczy – Naprawdę nie masz wpływu? Ku stabilnemu zatrudnieniu w organizacjach pozarządowych” – realizowany przez Fundację RC we współpracy z Pomorską Siecią Centrów Organizacji Pozarządowych (PSCOP). Celem jest dążenie do wzrostu świadomości i wiedzy na temat wagi problemu oraz jego znaczenia w funkcjonowaniu 3. sektora.

Marta Dietrich, koordynatorka konferencji i projektu:

Brak stabilizacji zatrudnienia w organizacjach pozarządowych ma swoje konsekwencje. Obyśmy nie doświadczyli ich, teraz kiedy jesteśmy tak bardzo potrzebni. Realizując ten projekt będziemy zatem dążyć do wzrostu świadomości i wiedzy wśród mieszkańców Pomorza na temat wagi problemu oraz znaczenia 3.sektora. To, co nas wzmacnia, to korzyści płynące ze strategicznego i perspektywicznego zarządzania organizacjami przy współpracy z samorządami lokalnymi. Wpływ na stabilizację 3.sektora mają podejmowane przez liderów działania na rzecz dywersyfikacji źródeł finansowania.”

A jak wygląda rzeczywistość? Postanowiliśmy sprawdzić to w badaniach. Ich wstępne wyniki chcemy zaprezentować na naszej konferencji. Poznaj ekspertów projektu: https://fundacjarc.org.pl/eksperci/

Jak możemy to zmienić? Jak to robią inni? Jaki powinien być dobry pracodawca? Jakie są skutki ciągłej rotacji w organizacji? Opowiedzą o tym zaproszeni goście.

Podczas konferencji zaplanowaliśmy następujące tematy (szczegółowy program jest w trakcie ustalania):

1. Prezentacja kampanii społecznej realizowanej przez Intell i Dell – “Lepszyszef”  (Katarzyna Przedpelska, Country Marketing Director).
  2. Prezentacja badań z 2016 roku zrealizowanych przez Monikę Popow – pedagożki i filolożki, badaczki społecznej.
  3. Panel dyskusyjny pomiędzy ekspertami działającymi  w przebiegu  przeprowadzonych badań.
  4. Prezentacja  wstępnych wyników badań – dr Krzysztof Stachura (socjolog z UG prowadzący badania) i Marta Dietrich (koordynator projektu, socjolog).
  5. Gdańsk – miasto nagrodzone za współpracę z organizacjami pozarządowymi – o współpracy powie Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Miasta Gdańsk.
  6. W ciągłym niedostatku.. – o tym co dzieje się z mózgiem pracownika funkcjonującego w niestabilnej rzeczywistości  – (Hanna Kąkol, od 23 lat prowadzi firmę rekrutacyjną, prezes, coach i wykładowca)
  7. Dobra praktyka – Puckie Hospicjum – jak zarządzać NGOsem, by zyskać stabilność i uniezależnić się od grantozy ( Anna Labuda, HR manager Rafał Grądzki)

Spotkanie otworzą Andrzej Kowalczys (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej), Łukasz Samborski (Fundacja RC) oraz Piotr Stec (Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych).

Wydarzenie poprowadzi Robert Silski.

Rejestracja na wydarzenie trwa do 15 kwietnia.

Zarejestruj się już dziś: https://app.evenea.pl/event/mamwplyw/

Data: 27 kwietnia 2022, godz. 11:00
Miejsce: Sala im. Lecha Bądkowskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
ul. Okopowa 21/27, Gdańsk

Wydarzenie odbywa się we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.
Partnerzy: Intel Technology Poland Sp. z o.o., Pracodawcy Pomorza, Instytut Metropolitalny, Perfect Consulting.
Patronat medialny ngo.pl

Zapraszamy serdecznie!