Konferencja DOBRA MARKA NGO – Czas Działać!

Silna i stabilna finansowo organizacja pozarządowa to Twój cel? Zapraszamy Cię na konferencję o tym, dlaczego dobry wizerunek NGO jest podstawą fundraisingu i współpracy z biznesem oraz jak prowadzić komunikację zewnętrzną, by budzić zaufanie. Konferencja DOBRA MARKA NGO – Czas Działać! jest częścią projektu “Żelazne Fundamenty. Szansa na niezależność III sektora” realizowanego przez Fundację RC.

Kiedy? 9 grudnia 2021 w godzinach 10:00-17:00

Gdzie? Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto lub LIVE STREAMING

Jeszcze raz o czym? O tym, że aby zacząć współpracę ze środowiskiem biznesowym, należy zrobić porządek z marką swojej organizacji. Bo prawdę mówi stare przysłowie: “Jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

Potwierdzą to prelegenci naszej konferencji:

• przedstawiciele NGO z dobrą marką min. Fundacja Rak’n’Roll, Fundacja DKMS
  • przedstawiciele firm i korporacji, m.in. grupa Accor

Konferencja DOBRA MARKA NGO to zaproszenie do działania.

Fakt 1 – O współpracy pomiędzy sektorem pozarządowym a biznesem mówi się od wielu lat. Obie strony zrozumiały, że z tej relacji wynikają same korzyści. Jednakże po pierwszym zauroczeniu i udanych randkach, ten związek wymaga większego zaangażowania.

Fakt 2 – Marka to opowieść o unikalnych wartościach, które może dać od siebie organizacja pozarządowa. Aby ją napisać, organizacja musi poznać siebie, nauczyć się prowadzić dialog, a nie monolog. Skorzystać z dostępnych narzędzi.

CZY WARTO? PO CO? JAK TO ZROBIĆ?

Jeśli chociaż jedno z tych pytań powstało w Twojej głowie, ta konferencja jest dla Ciebie! Poruszymy następujące tematy w postaci prezentacji dobrych praktyk i warsztatów*:

*harmonogram może ulec zmianie

Blok 1: Żelazne fundamenty
10:15-10:35 – Rozpuszcza się w ustach, a nie w dłoni – czyli krótka historia o tym, jak wznieść się ponad szum. – Łukasz Murawski, porozmawiajmyomarce.pl

10:35-10:55 – Marka. Connecting people. Jak budować relacje wewnątrz zespołu, by wszyscy byli zaangażowani w tworzenie marki? – Sylwia Gadomska, Hotel Mercure

Przerwa networkingowa

Blok 2: Żelazne zaufanie do dobrej marki
11:50-12:10 – Just do it. Twoja społeczność w social mediach: od odbiorcy do ambasadora. – Agnieszka Zielonka, DKMS

12:10-12:30 – Ty tu urządzisz. Jak rozmawiać z biznesem? – Jolanta Szydłowska, Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów

12:30-12:50 – Dłuższe życie każdej marki to… wiarygodność. Jak zapraszać ludzi do działania i prosić o pieniądze? – Aleksandra Kuna, Rak’n’Roll

Przerwa networkingowa

13:05-13:35 – Wszyscy mają markę. Mam i ja! Talk show z zaproszonymi gośćmi.

Przerwa na lunch

14:50-16:20 Warsztaty:
Mów mniej, będziesz wielki. Efektywna komunikacja NGO. – Łukasz Murawski

Rozgłos doda Ci skrzydeł. Co i jak robić, by w mediach było głośno o działaniach naszej NGO? – Magda Przysłupska i Agnieszka Zielonka

A łyżka na to: niemożliwe! Jak czarować słowem, by nie lać wody i przekazać esencję tego, co chcemy. – Magdalena Jabłońska

Mamy sto miejsc dla osób uczestniczących na miejscu, w Gdańsku. W razie obostrzeń zastrzegamy sobie możliwość zmniejszenia liczby osób. Zapisz się już teraz! https://evenea.pl/pl/wydarzenie/dobramarkango

Śledź na bieżąco nasz profil na FB https://www.facebook.com/FundacjaRC

Współorganizatorem konferencji jest Pomorska Sieć COP.

Patronat Medialny nad konferencją objęło: NGO.PL, Porozmawiajmyomarce.pl. Marketer+ , Brief.pl

Partnerami są: Hotel Mercure Stare Miasto oraz Pracodawcy Pomorza, Brand 24.

Konferencja jest częścią projektu “Żelazne Fundamenty. Szansa na niezależność III sektora” realizowanego przez Fundację RC. Dofinansowano w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 przekazanym przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Pozarządowy survival- jak przetrwać (i się rozwijać) w pozarządowym świecie” – system wspierania 3 sektora w województwie Pomorskim przez Pomorską Sieć COP. Dofinansowano z budżetu samorządu województwa pomorskiego.