Kawa z animacją społeczną 6

13 kwietnia o 17:30 spotykamy się w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” (Gdańsk, ul. Zakopiańska 40), aby porozmawiać o tym, dlaczego diagnoza jest tak ważnym etapem w pracy animacyjnej.
Odpowiemy sobie na pytanie: „Czym jest diagnoza i jak ją przeprowadzić?”

Gospodarzami naszego spotkania będą osoby pracujące w społeczności gdańskiej dzielnicy Siedlce z ramienia MOPR – Natalia Gatzke, Damian Michnowski i Adam Bronk – Zdunowski. Ekspertką, która wesprze nas swoją wiedzą, będzie dr Karolina Ciechorska – Kulesza. Spotkanie poprowadzi Kasia Werner.

Zapraszamy wszystkie osoby, które interesuje praca w społeczności lokalnej i lokalnych partnerstwach. Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań wokół animacji społecznej, w których dyskutujemy i wspieramy się, z których wychodzimy przepełnieni dobrą energią!

Kim jest nasza ekspertka?
Karolina Ciechorska – Kulesza: dr socjologii, pracuje w Zakładzie Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego. Badaczka społeczna, nauczycielka akademicka, szkoleniowiec. W przeszłości animatorka kultury, rzeczniczka prasowa, liderka kilku organizacji pozarządowych. Kierowniczka i członkini wielu projektów badawczych i badawczo-animacyjnych.

Autorka książki „Tożsamość a przestrzeń w warunkach niestabilnych granic. Przypadek województwa elbląskiego” (2016), współautorka monografii m.in. na temat III sektora, uczestnictwa w kulturze, kultury lokalnej, aktywności lokalnej, gdańskich tożsamości.
Autorka licznych artykułów naukowych oraz raportów badawczych dotyczących przede wszystkim socjologii regionu, w tym Pomorza oraz Ziem Zachodnich i Północnych, społeczności lokalnych, aktywności społecznej oraz animacji i edukacji kulturowej. Szczególnie bliska jest jest diagnoza lokalna. Współpracuje z wieloma organizacjami społecznymi i instytucjami kultury. Członkini Pomorskiego Centrum Badań nad Kulturą UG.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.