IV Spotkanie Klubowe z RC już 18.05

IV Spotkanie Klubowe w Fundacji RC już w najbliższy wtorek, na żywo, godz. 16:30 na Facebooku! Tym razem gościem będzie Olga Walentynowicz, doktor nauk medycznych, w styczniu 2001 r. została wybrana na przewodniczącą Gdańskiego Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Rolę tę pełni, z wieloma sukcesami, nieprzerwanie od 19-stu lat. Za pracę badawczą otrzymała nagrodę Polskiej Akademii Nauk, a za pracę na rzecz kultury została uhonorowana m.in. przez Ministra Kultury złotą odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Wspólnie porozmawiamy o tym, jak obecnie działają i radzą sobie zaangażowani społecznie artyści.
Będziemy dyskutować również o kulturze wysokiej w strukturach organizacji pozarządowych i ich funkcjonowaniu w czasach spokojnego rozwoju oraz w czasie pandemii.
Porozmawiamy też o liderach w wieku senioralnym w III sektorze – czemu ich rola jest wyjątkowa? Dr Olga Walentynowicz od wielu lat stoi na straży kultury wysokiej. Inicjatorka i koordynatorka licznych programów edukacyjnych, m.in. „Muzyka Chopina na gdańskich przedprożach”. Pod jej przewodnictwem Gdańskie Koło Towarzystwa im. Fryderyka Chopina zostało uhonorowane wieloma nagrodami, między innymi Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego. Dr Olga Walentynowicz była także Współprzewodniczącą Gdańskiej Rady Pożytku Publicznego i aktywną członkinią Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Posiada duże doświadczenie w pracy w komisjach grantowych. Otwarte Spotkania Klubowe w Fundacji RC budują przestrzeń spokojnej dyskusji, zbliżając do siebie ludzi zaangażowanych w rozmaite inicjatywy obywatelskie.
Zaczynamy je od rozmów z czołowymi przedstawicielami sektora obywatelskiego, którzy mają kilkadziesiąt lat doświadczenia. Rozmawiamy o obecnych realiach działania w trzecim sektorze, w tym o trudnościach, ale i o szansach, jaki obecny kryzys wywołany pandemią stwarza dla rozwoju działań obywatelskich. Po pandemii będziemy Was zapraszać do Fundacji na grupowe, otwarte spotkania z tego cyklu.
Teraz zapraszamy do dołączenia online!