Osoby pracujące w organizacjach społecznych w obszarze zdrowia często słyszą, że są niezastąpione. Często też same czują odpowiedzialność za ludzi, działania, projekty i sprawy, które po prostu trzeba doprowadzić do końca.
Z czasem obowiązków przybywa. Nie ważne, jak dużo z siebie dajesz – zapotrzebowanie na wsparcie nigdy nie maleje. Trudniej znaleźć przestrzeń na odpoczynek, regenerację czy zwykłe zatrzymanie się i sprawdzenie, jak naprawdę się ma.
Właśnie z tej potrzeby powstał projekt „Od kultury nadmiaru do kultury dobrostanu” – program wsparcia dobrostanu w sektorze zdrowia publicznego.
Od kultury nadmiaru do kultury dobrostanu
Zapraszamy do udziału osoby pracujące w organizacjach społecznych w Gdańsku, które realizują zadania z zakresu zdrowia publicznego. Celem projektu jest wzmacnianie dobrostanu, rozwijanie kompetencji związanych z dbaniem o siebie oraz przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.
Do udziału zapraszamy osoby, które:
- są bezpośrednio zaangażowane jako kadra merytoryczna (priorytetowo) lub zarządcza w działalność organizacji społecznych, funkcjonujących w obszarze zdrowia,
- są w wieku od 18 do 65 lat,
- organizacja, którą reprezentują, działa na terenie Gdańska i na rzecz Gdańszczan.
- organizacja, którą reprezentują jest organizacją pozarządową, podmiotem ekonomii społecznej, instytucją reintegracyjną (Centra Integracji Społecznej – CIS), Kluby Integracji Społecznej – KIS, Warsztaty Terapii Zajęciowej – WTZ), Zakłady Aktywności Zawodowej – ZAZ) lub innym podmiotem sektora społecznego realizującym zadania publiczne w obszarze zdrowia publicznego, spełniające zasadę działania na rzecz dobra wspólnego nienastawione wyłącznie na zysk.
- organizacja, którą reprezentują działa w obszarze promocji zdrowia, edukacji zdrowotnej, profilaktyki chorób i uzależnień, zdrowia psychicznego i/lub fizycznego, aktywności fizycznej, przeciwdziałaniu nierównościom w zdrowiu lub prowadzi działania środowiskowe i społeczne wpływające na dobrostan ludzi.
Jeżeli czujesz, że temat dobrostanu, regeneracji, zdrowych granic i przeciwdziałania wypaleniu jest Ci bliski, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu oraz formularzem zgłoszeniowym.
Program obejmuje:
- dwudniowy warsztat wyjazdowy na Kaszubach, obejmujący 10 godzin pracy rozwojowej i regenerację, wraz z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem
- warsztat rozwojowy w Gdańsku,
- regeneracyjne spotkanie sieciujące w Gdańsku.
Sprawdź szczegóły, daty zjazdów oraz regulamin udziału na stronie https://fundacjarc.org.pl/od-kultury-nadmiaru-do-kultury-dobrostanu
W projekcie udział weźmie 48 osób, które będą pracować w podziale na mniejsze, stałe grupy uczestników i uczestniczek.
Rekrutacja trwa do 26 lipca 2026 r. do godz. 23:59. Zgłoś się już dziś, wypełniając formularz.
Dobrostan osób, które pomagają innym, jest równie ważny jak dobrostan osób korzystających z ich wsparcia. Formularz zgłoszeniowy: link
Zadanie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska