III Spotkanie Klubowe z RC już 12.05!

Zapraszamy na otwarte Spotkania Klubowe w Fundacji RC, które budują przestrzeń spokojnej dyskusji, zbliżając do siebie ludzi zaangażowanych w rozmaite inicjatywy obywatelskie. Coraz mniej jest sytuacji, w których przedstawiciele organizacji mają okazję do spotkania i wymiany poglądów i doświadczeń – my stwarzamy właśnie taką sytuację w każdy wtorek, na żywo, godz. 16:30!

Spotkania Klubowe zaczynamy od rozmów z czołowymi przedstawicielami sektora obywatelskiego, którzy mają kilkadziesiąt lat doświadczenia. Porozmawiamy o obecnych realiach działania w trzecim sektorze, w tym o trudnościach, ale i o szansach, jaki obecny kryzys wywołany pandemią stwarza dla rozwoju działań obywatelskich.

W najbliższy wtorek gościem naszej rozmowy będzie Joanna Cwoidzińska, przewodnicząca zarządu koła gdańskiego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI), w którym działa od 29 lat. Brała udział w tworzeniu i koordynowała wiele projektów z zakresu nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań wspierających osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodzin.
Joanna Cwojdzińska szczególną uwagę przywiązuje do inicjowania i realizowania kompleksowych programów wspierających osoby najbardziej niesamodzielne. Od wielu lat jest członkiem licznych gremiów eksperckich (m.in. Powiatowy Program Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych, Gdański Program Ochrony Zdrowia Psychicznego, Gdański Model Mieszkań Społecznych). Jest mamą trójki dorosłych dzieci, w tym dorosłego syna z niepełnosprawnością sprzężoną. Wie, w jaki sposób współpracować z różnymi podmiotami aby tworzyć rozwiązania systemowe.Gdańskie Koło PSONI prowadzi aż 9 placówek tworząc system wsparcia osób z niepełnosprawnością przez całe życie: od urodzenia do naturalnej śmierci. Placówki te to Ośrodek Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Europejskie Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością ECEKON, Galerię wystawienniczą „Świętojańska”, Niepubliczną Szkołę Przysposabiającą do Pracy, Niepubliczną Poradnię Wspomagania Rozwoju „Po drodze”, Zespół Mieszkań Wspomaganych, Biuro Integracji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych BIZON, Centrum wolontariatu krajowego i zagranicznego.Dołączajcie do nas we wtorki! Po pandemii będziemy Was zapraszać do Fundacji na grupowe, otwarte spotkania z tego cyklu.
Teraz zapraszamy Was do dołączenia online. Transmisja na żywo odbędzie się na naszym profilu na Facebook’u.

Dla osób, nie mogących być z nami, nagranie zostanie opublikowanie na stronie.