Idzie nowe! Uphagen i jego dwór na żywo!

koncert | teatr | show
Wstęp wolny, ale biletowany – zrób rezerwację tu: https://forms.gle/EnLGwfQCwZAKPvfp8

Zapraszamy na wspólne świętowanie renowacji Dworu Uphagena!
To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć ten zabytkowy budynek w nowej odsłonie, spędzić czas w gronie osób zaangażowanych w pracę społeczną oraz… dzięki magii teatru, muzyki i sztuki, zapomnieć o wszystkim, co dzieje się wokół.

Przygotowaliśmy prawdziwe show. Łączymy w nim dwie epoki, dwie historie: zaangażowanie Jana Uphagena oraz ludzi pracujących obecnie na rzecz społeczeństwa obywatelskiego teraz. Teatr Korkoro i Golden Gate String Quartet przeniosą nas w czasie do epoki dawnej świetności Dworu, a także do magii ognia i podniebnych akrobacji. Krystyna Ochędzan w stroju z XIX wieku, oczaruje nas historiami Jana Uphagena. Będziemy rozkoszować się głosem wokalistki i pianistki Pauliny Zaborowskiej (a może i tańczyć?). Potem czekają nas figle towarzyskie i …bigos*!
To nie wszystko – imprezie towarzyszą wydarzenia, których szczegóły znajdziecie pod programem.

Program wydarzenia:

16:00 Jan Uphagen wita dwór: Teatr Korkoro i Golden Gate String Quartet
16:20 Uroczyste przywitanie gości.
16:35 Ogień w sercach: Performance Teatru Korkoro – podniebne akrobacje, ognisty oddech i romans
16:45 Czego Uphagen o nas nie wie: Fundacja RC i partnerzy
17:00 Ucztę czas zacząć. Poczęstunek
17:15 Wszystko, czego nie wiesz o Uphagenie: Krystyna Ochędzan uwiedzie nas historią
17:45 Pokręć z nami bioderkami: Koncert Pauliny Zaborowskiej
18.15 Bigos* nie tylko towarzyski

Wydarzeniu towarzyszą: wystawa fotograficzna Krzysztofa Chaos Olechnowicza; możliwość przejażdżki handbike’em – Fundacja Aktywnie do Przodu!; prezentacja kreatywnych poidełek dla zwierząt Stowarzyszenia Magnolia.

Organizatorem wydarzenia jest: Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych oraz Dom Sąsiedzki w Pałacu.
Dwór Uphagena, obecnie siedziba ponad 60-ciu organizacji pozarządowych, jest użyczany Fundacji RC przez Miasto Gdańsk.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Teatr Korkoro, Stowarzyszenie Magnolia, Fundacja Aktywnie do Przodu!

Wstęp wolny, ale wydarzenie jest biletowane: zarezerwuj bilet tu: https://forms.gle/EnLGwfQCwZAKPvfp8

Zapraszamy!

start: 16:00
Dziedziniec Pałacu Uphagena
Al.Grunwaldzka 5
Gdańsk Wrzeszcz

Podczas wydarzenia obowiązują ścisłe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią. Przestrzeń podwórza jest wystarczająca, by utrzymać odległość między sobą minimum 1,5 metra – pamiętajmy o tym.

*Bigos dostępny również wersji wegańskiej.