Gdańskie Fundusze wystartowały! Złóż wniosek

Masz pomysł na inicjatywę na rzecz gdańskiej społeczności? Jesteście grupą nieformalną lub macie NGO? Zdobądź dofinansowanie na swoje działania w ramach Gdańskich Funduszy!

Zadaniem Gdańskich Funduszy jest pobudzanie aktywności społecznej gdańszczanek i gdańszczan oraz zwiększenie zaangażowania lokalnej społeczności w inicjatywy podejmowane na rzecz szeroko pojętego dobra wspólnego, dziejącego się w konkretnych dzielnicach Miasta. Nabór wniosków trwa od 14.02 do 14.03.2022. Dofinansowanie na realizację oddolnych inicjatyw, można pozyskać w ramach 6 Funduszy. Fundacja RC jest operatorem dwóch z nich:

Gdański Fundusz Sąsiedzkiprzeznaczony na wszelkie inicjatywy organizowane na rzecz integracji sąsiedzkiej w dzielnicach, w szczególności: na obchody Gdańskich Dni Sąsiadów 2022, wydarzeń prorodzinnych (jak np. kluby rodziców, familiady) oraz wzmocnienie relacji i więzi sąsiedzkich.
Więcej informacji i niezbędne dokumenty:

Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjnypromujący zdrowy tryb życia i podejmowanie aktywności fizycznej wśród mieszkanek i mieszkańców Gdańska przy wykorzystaniu miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej np. przez organizację inicjatywy sportowych  dla różnych grup mieszkańców (– bez względu na płeć, wiek, pochodzenie czy poziom sprawności) czy realizację dzielnicowych inicjatyw sportowych, integrujących społeczność lokalną.
Więcej informacji i niezbędne dokumenty:

Kto może starać się o dofinansowanie?
Pulę środków podzielono na dwie grupy realizatorów: grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe.

1. Grupy nieformalne to minimum 4 lub 5 osób zamieszkujące na terenie miasta Gdańska. W przypadku Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego grupa może składać się z osób w wieku od 13 do 26 lat, jednakże jeśli w grupie są tylko osoby niepełnoletnie, grupa musi mieć także pełnoletniego opiekuna. Grupy nieformalne mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 700 zł.
  2. Organizacje pozarządowe – same nie muszą być zarejestrowanie w Gdańsku, ale ich oferta inicjatywy musi być skierowana do gdańszczanek i gdańszczan. Organizacja może dostać dofinansowanie w wysokości do 7000 zł.

Zrealizuj swoje działania, na wnioski czekamy do 14.03!

Chcesz dowiedzieć się więcej, masz jakieś pytania lub wątpliwości? Weź udział w spotkaniach informacyjnych online:

Gdański Fundusz Sportowo Rekreacyjny:

24.02.2022, godz. 16:00
Granty dla NGO