Fundacja RC na Strefie Społecznej 4-5.06

Ponad 100 organizacji pozarządowych z całej Polski spotka się w jednym miejscu! 4-5 czerwca, każdego dnia w godzinach 10-18 będzie można spotkać się również z nami na Strefie Społecznej podczas Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się na terenie Europejskiego Centrum Solidarności.

Co będziemy robić i gdzie możesz nas spotkać?

sobota 4.06, godz. 10:30, Hala Debat oraz transmisja na profilu Facebook PS COP.
Korzyści z sieciowania i federalizacji NGO. Czy warto? | Debata

Goście:

• Wojciech Dec – prezes zarządu Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych, wiceprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin,
  • Karolina Dreszer-Smalec – prezeska Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP) w Warszawie,
  • Karol Handzel – sekretarz Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych,
  • Łukasz Samborski – współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego VII kadencji, dyrektor Fundacji RC
Prowadzący: Piotr Stec – prezes zarządu Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych.

sobota 4.06, godz. 15:00, Hala My z Wami
Spotkania z kulturą ukraińską. Warsztaty florystyczne – wieniec

niedziela 5.06, godz. 12:00, Hala My z Wami
Warsztat Storytelling w organizacji

Prowadząca: Marta Dietrich
Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli NGO, którzy chcą nauczyć się opowiadać o swojej organizacji, tak aby skutecznie promować, pozyskiwać środki fundraisingowo czy nawiązywać partnerstwa międzysektorowe.
Program warsztatu będzie nawiązywał do doświadczeń prowadzącej, które nabyła w szkole filmowej oraz jako fundraiserka w NGO.

sobota, niedziela 4-5.06, godz. 10-18, Hala My z Wami.
Stoisko Fundacji RC
A przy nim:

• tworzenie kolażu społecznego. Przyjdź, wytnij z gazety coś, co obrazuje Twoją interpretację społeczeństwa obywatelskiego, doklej do wspólnego kolażu i wylosuj nagrodę! W puli nagród gadżety, słodkości oraz 6 nagród głównych – obrazy ukraińskiego artysty Sashko Balabai.
  • informacje, czym się zajmujemy na co dzień i co możemy zrobić razem,
  • zbicie piątki i poznanie teamu RC (pracowników i wolontariuszy).

Do zobaczenia!
Więcej informacji, co się będzie działo na Strefie: https://strefaspoleczna.online/