Dyskogranie na Podleśnej Polanie. Poznaj Disc Golfa z GFSR

10 września zapraszamy na amatorski turniej gry, podczas którego nauczysz się podstaw gry w Disc Golfa! Na wydarzenie zapraszamy gdańskie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Na miejscu dodatkowo będzie można uzyskać informacje na temat Gdańskiego Funduszu Sportowo-Rekreacyjnego.

Nie potrzebujesz żadnego sprzętu, ani przygotowania, aby z nami zagrać. Wystarczy wygodny strój, dobry humor i czterech członków lub członkinie drużyny!

Disc Golf jest grą dostępną dla osób w każdym wieku. Opiera się na tych samych zasadach, co gra w klasycznego golfa – piłkę i kije zastępują kolorowe dyski frisbee. Zamiast dołków na polu ustawione są specjalne kosze z łańcuchami, do których rzuca się dyskiem z wyznaczonego miejsca. Celem gry jest przejście pola w jak najmniejszej liczbie rzutów.

Spotkajmy się w sobotę 10 września o godz. 10 na Podleśnej Polanie na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku Wrzeszczu. Zaczniemy od krótkiego szkolenia, na którym poznacie najważniejsze zasady gry. Następnie, po krótkiej rozgrzewce, zagramy amatorski turniej. Każda z drużyn otrzyma do wypełnienia karty z punktacją. Na zwycięzców czekają nagrody!

Dla dzieci uczestników wraz z Domem Sąsiedzkim w Pałacu przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje.

PLAN WYDARZENIA 10.09.2022
9:30 – 10:00 Zameldowanie drużyn
10:00 – 10:10 Otwarcie, powitanie, start punktu animacyjnego dla dzieci na Podleśnej Polanie
10:10 – 10:30 Szkolenie: zasady gry w disc golfa (połączone z krótką rozgrzewką)
10:30 – 12:00 Amatorski turniej Disc Golfa
10:30 – 11:30 Otwarty trening na Podleśnej Polanie: Stretching
12:00 – 12:30 Podsumowanie i wręczenie nagród zawodnikom turnieju Disc Golfa
10:00-12:00 Punkt animacyjny dla dzieci na Podleśnej Polanie
10:00-12:00 Punkt informacyjny Gdańskiego Funduszu Sportowo – Rekreacyjnego

Do zobaczenia!
Wstęp wolny, obowiązują zapisy:

*Liczba drużyn biorących udział w turnieju ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

——————
Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Trójmiejskim Klubem Disc Golfa Griplock.
Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjny jest dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.