Akademia Pomorskiej Ekonomii Społecznej | Spotkania 18 i 25 października

Zapraszamy na kolejne dwa spotkania z cyklu Akademii Pomorskiej Ekonomii Społecznej!
Zapisy: https://forms.gle/WZ1hfudKqSDeTFNL9

18 października, godz. 16:00 | Nowa ustawa o ekonomii społecznej. Szanse i wyzwania PES

Nowa ustawa o ekonomii społecznej wchodzi w życie już 30 października. Wprowadza ona nowe definicje i wymagania również dla istniejących podmiotów. Nasze wydarzenie pozwoli w efektywny sposób dowiedzieć się o szansach i wyzwaniach jakie się przed nami – podmiotami ekonomii społecznej – pojawiły.

Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej.

Wykład poprowadzi Łukasz Gorczyński.
Wiceprezes Fundacji trzeci.org, członek zarządu Stowarzyszenia Dialog Społeczny i wiceprezes Stowarzyszenia „Cała Naprzód” działającego w obszarze dobroczynności. Doradca i szkoleniowiec w Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych. Przewodniczący zespołu OFOP „Proste prawo dla NGO”.

25 października, godz. 16:00 | Marketing PES. Jak zacząć mówić wspólnym językiem z klientem?

Aby przedsiębiorstwa ekonomii społecznej mogły konkurować z doświadczonymi podmiotami na rynku, nie wystarczy im tylko znakomitej jakości produkt. Konieczne jest również mówienie wspólnym językiem z potencjalnym korporacyjnym klientem. Jak złożyć ofertę, co w niej zawrzeć i jaki czas na to wybrać? Jak wyróżnić się na tle innych przedsiębiorstw? Jak przygotować się na realizację zamówienia?

To spotkanie nie dotyczy tylko wytwórców, ale również usługodawców. Okres przedświąteczny to znakomita pora, aby zaoferować swoje usługi i budować bazę klientów.

Prowadzący: Tomasz Rykaczewski

Oba spotkania odbędą się w Fundacji RC (al. Grunwaldzka 5 Gdańsk Wrzeszcz). Obowiązują zapisy: https://forms.gle/WZ1hfudKqSDeTFNL9
Po częściach teoretycznych zapraszamy na networking ze wszystkimi uczestnikami spotkania.

Cykl spotkań organizowany jest przez Fundację RC w ramach projektu pozakonkursowego „Pomorski system przedsiębiorczości społecznej: koordynacja rozwoju ekonomii społecznej w województwie pomorskim na lata 2019-2022” realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020