Dobry Deal z Fundacją RC

Fundacja RC rusza z nowym projektem – sklepem stacjonarnym promującym pomorską ekonomię społeczną oraz postawę odpowiedzialnych zakupów. Jedna
z sal na parterze zamieni się zatem w przestrzeń handlową. Tymczasem… zespół Fundacji nie idzie na łatwiznę i postawił sobie za cel zaaranżowanie jej w idei zero waste! Jeśli zatem macie do oddania palety, białą farbę, materiały budowlane lub niepotrzebne szafki, stoły, krzesła, skrzynki – do 29 lipca możecie je oddać Fundacji RC.

„Otwarcie miejsca łączącego w sobie cechy sklepu społecznie zaangażowanego i charytatywnego zagościło w naszych głowach już w 2020 roku. Pandemia trochę zweryfikowała nasze plany,
ale z projektu nie zrezygnowaliśmy”wyjaśnia Łukasz Samborski, dyrektor Fundacji RC „Udało nam się pozyskać kilka pomorskich podmiotów ekonomii społecznych, którzy będą u nas prezentować swoją ofertę, ale przede wszystkim musimy przygotować przestrzeń na pokazanie ich produktów.”

Czas wakacji sprzyja remontom, zatem zespół Fundacji RC postanowił zaapelować do mieszkańców i mieszkanek Gdańska z prośbą o przekazanie niepotrzebnych materiałów do aranżacji przestrzeni sklepowej. Do pomocy przy projektowaniu sklepu Fundacja zaprosiła siostry Alicję i Agę Żarkiewicz z Mamy Wenę (znane z promowania idei zero waste), które w czwartek 29 lipca pomogą przy malowaniu sali oraz przerobieniu palet w półki sklepowe, a stojące szafki w ladę wystawienniczą.

Fundacja RC prosi zatem o przekazanie tego, co może zalega w gdańskich domach, organizacjach i firmach. Z pewnością zespól Fundacji i wolontariusze wykorzystają:

– drewniane palety,

– drewniane skrzynki,

– białą farbę do ścian lub do drewna,

– akcesoria do malowania ścian,

– kołki, wkręty, śrubki,gwoździe itp.,

– stojące szafki,

– półki,

– stoły,

– krzesła,

– lub inne meble, które mogą się przydać.

Wybraliśmy taki kierunek tworzenia sklepu, by promować postawę „razem możemy więcej”. Jesteśmy organizacją pozarządową i chcemy także integrować lokalną społeczność. Chcemy być przykładem mądrego rozporządzania zasobami.” – podkreśla Łukasz Samborski.

UWAGA! 29 lipca od godziny 17 do 22, Fundacja RC zaprasza wszystkich chętnych do sąsiedzkiego majsterkowania – będzie malowanie i tworzenie mebli z tego co zostanie przekazane! Jeśli macie cokolwiek z wymienionych rzeczy, prosimy o zgłoszenie się do Magdy Jabłońskiej, koordynatorki projektu „Dobry Deal” pod adres mailowy: magdalena.jablonska@fundacjarc.org.pl, nr tel. 609 921 609.