1:0 dla Twojej organizacji. Jak skutecznie aplikować do konkursów PROO i FIO

Gdzie warto aplikować o grant, aby zrealizować Twój pomysł? Który konkurs wybrać, żeby spełniać wymagania komisji? I w końcu – jak przygotować się do tego, aby skutecznie napisać wniosek?

Fundacja RC i Pomorska Sieć COP zapraszają na warsztaty, podczas których trener Łukasz Samborski odpowie na powyższe pytania. Omówimy również przykładowe dobre i złe wnioski, przytoczymy najczęstsze błędy oraz podpowiemy, o czym należy pamiętać przy aplikowaniu.

Wspólnie przeanalizujemy również karty oceny wniosków do poszczególnych priorytetów PROO i FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Aby lepiej się pracowało w trakcie szkolenia zapraszamy na poczęstunek.
Zapisy: https://forms.gle/VMTJ5ZCqFfFUh7JT8

Data: czwartek, 1 grudnia, godz. 17:00
Miejsce: Fundacja RC, al. Grunwaldzka 5 Gdańsk

Prowadzący Łukasz Samborski, dyrektor gdańskiej Fundacji RC, związany z sektorem pozarządowym od 10 lat. Jest ekspertem w zakresie m.in. finansowania działań NGO. Wcześniej koordynator wielu projektów społecznych oraz edukacyjnych, obecnie, poza pracą na rzecz Fundacji RC, reprezentuje organizacje pozarządowe w naszym kraju, pełniąc funkcję członka Rady Działalności Pożytku Publicznego VII Kadencji przy Kancelarii Premiera RP. Jest również Członkiem Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej III kadencji przy Ministrze Rodziny i Polityki Społecznej, w ramach którego pracuje w grupach roboczych ds. strategicznych oraz edukacyjnych. Członek Zarządu Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych. Współzałożyciel i Prezes Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego PROSPEKT.

Współautor raportu pt. „Finansowanie organizacji pozarządowych przez JST w latach 2020 i 2021”.
Absolwent Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie nauczyciel akademicki. Naukowe zainteresowania skupia wokół ekonomii, przede wszystkim aspektów finansowych w III sektorze.

Projekt Pozarządowy survival- jak przetrwać (i się rozwijać) w pozarządowym świecie”- system wspierania 3 sektora w województwie pomorskim przez Pomorską Sieć COP dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego.