„Sylwester obywatelski”? Zapraszamy na podsumowanie roku 2020

Wielkimi krokami nadchodzi koniec roku, a wraz z nim sylwester. Z tej okazji pragniemy zaprosić Was we wtorek (29.12) o godzinie 16:00 na panel dyskusyjny online pt.: „Sylwester obywatelski”, w którym będziecie mieli możliwość wysłuchania oraz włączenia się w dyskusję podsumowującą roku 2020 i rozmowę przybliżającą wyzwania, czekające na Nas w przyszłym roku.

Porozmawiamy o tym, co się wydarzyło (także dobrego!) w 2020 roku z kilku perspektyw, m.in. organizacji pozarządowych, grup młodzieżowych oraz seniorów. Postaramy się, by towarzyszące nam refleksje odzwierciedliły możliwe na rok 2021 scenariusze i napełniły nas pozytywną energią na nadchodzące miesiące.

Całość spotkania będzie transmitowana na żywo na Facebooku Fundacji RC (https://www.facebook.com/FundacjaRC ). Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1898868226931202/

W „Sylwestrze obywatelskim” przewidujemy udział przedstawicieli pomorskich organizacji pozarządowych, nauki, samorządu, a także młodzieżowej rady miasta. W naszym spotkaniu wezmą udział:

• Katarzyna Dudzic – przewodnicząca Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego: kadencja 2019-2022, członkini Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej, Reprezentantka OWES z Województwa Pomorskiego w Radzie Sieci OWES – przedsięwzięcie krajowe, kierownik Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z główną siedziba w Debrznie, kierownik administracyjny Stowarzyszenia „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno”
  • dr inż. Anita Richert-Kaźmierska – adiunkt na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Zaangażowana w prace nad kształtowaniem polityki wobec osób starszych oraz wobec starzenia się na poziomie regionalnym (województwa pomorskiego) oraz lokalnym (poszczególnych gmin). Sekretarz Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Rodziny i Polityki Społecznej w kadencji 2020-2024.
  • Jerzy Boczoń – Obecny prezes i współzałożyciel Fundacji RC. Konsultant i ekspert programów m.in. Umbrella Project UNDP, Consensus, Civic Dialogue, Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności. W latach 2002 – 2008 Przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiej Sieci SPLOT. Jest autorem poradników „Standaryzacja Usług Społecznych” i „Budowanie partnerstwa”. Członek Komitetu Ekspertów i współautor „Modelu współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi”.
  • Hubert Zawadzki – Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rada Miasta Gdańska V kadencji.
  • Moderatorem dyskusji będzie Piotr Stec – Prezes Zarządu Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych.

Dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.