Ruszy艂 projekt #matematyczne rozgrywki

Ruszy艂 projekt #matematyczne rozgrywki, kt贸ry ma na celu pokazanie m艂odzie偶y, 偶e matematyka idzie w parze ze sportem i jest niezb臋dna r贸wnie偶 w wielu innych dziedzin 偶ycia codziennego. Zaj臋cia koncentruj膮 si臋 na wsp贸lnej pracy kreatywnej oraz nad zdolno艣ci膮 widzenia geometryczno – przestrzennego.

Pi艂ka, bramki, boisko, podania i ustawienie zawodnik贸w to czysta matematyka! Drog膮 autorskich zada艅 i matematycznych 艂amig艂贸wek udowodniamy m艂odym pi艂karzom z klasy VII, 偶e boisko to p艂aszczyzna, w kt贸rej umiej臋tno艣膰 szacowania odleg艂o艣ci ma znaczenie.

Projekt organizowany jest przez Fundacja RC przy wsp贸艂pracy z Niepubliczn膮 Szko艂膮 Podstawow膮 Mistrzostwa Sportowego GKS Gedania 1922 dzi臋ki dotacji z Fundacji mBank Polska. Wsparciem merytorycznym projektu jest Polskie Stowarzyszenie Edukacji STEM.