Nagroda Bursztynowego Mieczyka

Bursztynowy Mieczyk Fundacja RC

fot. Aleksandra Chalińska// portal pomorskie.eu

fot. Dawid Linkowski// Archiwum ECS

Nagroda Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego to wyróżnienie dedykowane organizacjom pozarządowym z całego województwa pomorskiego.  Stanowi ona przykład wieloletniej (25 edycji!) międzysektorowej i partnerskiej inicjatywy różnych instytucji na szczeblu regionalnym.

Głównym celem NBM jest wzmocnienie i docenienie sektora obywatelskiego oraz podniesienie prestiżu i etosu pracy w organizacjach pozarządowych, a także pobudzanie aktywności społecznej w lokalnych społecznościach.

Jubileuszowa 25. Gala rozdania Nagród Bursztynowego Mieczyka odbyła się 7 grudnia 2019 roku w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności.

Kapituła NBM zadecydowała o przyznaniu Nagród Głównych następującym wzorcowo działającym organizacjom społecznym    z woj.pomorskiego:

Wręczono poza tym Nagrody Specjalne, które zostały przyznane przez:

• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
  • Marszałka Senatu RP,
  • Rzecznika Praw Obywatelskich,
  • Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego,
  • Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”,
  • Partnerstwo Akumulatora Społecznego,
  • Fundację RC (dla „Lidera Roku”).

Co więcej, po raz pierwszy w historii NBM do wybranych Laureatów powędrowały specjalne wyróżnienia, tzw. Pakiety szyte na miarę. Jest to nagroda Fundacji RC, dofinansowana ze środków NIW-CRSO w ramach programu PROO.

Więcej szczegółów na http://bursztynowymieczyk.pomorskie.pl/

w zakładce NASZE DZIAŁANIA