Warsztaty żywieniowe dla rodziców

Tytuł projektu

Zdrowo, sąsiedzko, rodzinnie- warsztaty żywieniowe dla rodziców”

Data realizacji

15.03 – 30.09.2017

Źródło finansowania

Urząd Miasta Gdańska

Koordynator

Antonina Paplińska      antonina.paplinska@fundacjarc.org.pl

Zapraszamy na cykl warsztatów prowadzonych przez Dietetyczkę  Annę Rogalską – Bućko (kilka słów o prowadzącej poniżej:) poruszający różne aspekty prawidłowego żywienia dzieci, a także uwzględniający praktyczny wymiar przygotowywania posiłków. Zajęcia będą odbywać wg. stałego schematu. Pierwsza część będzie miała charakter krótkiej prelekcji (ok. 1 h), druga praktycznych zajęć z dziećmi. Zajęcia dedykowane są rodzicom dzieci 0-1 oraz 1-5, w pierwszej kolejności z terenu Dolnego Wrzeszcza. Zajęcia będą realizowane w okresie od 15.03 – 31.05.

W trakcie spotkań dostępny będzie dywanik dla maluchów. W holu znajduje się miejsce na pozostawienie wózków bądź ewentualną drzemkę dla dziecka.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak uczestnicy będą zobowiązani bazować na własnych produktach.

I GRUPA – rodzice dzieci 0-1

Spotykamy się w PIĄTKI w godzinach  11:00 – 13:00

L.p.

TEMAT

DATA

1.

Rozszerzanie diety – podstawowe zasady

31.03.2017

2.

Programowanie żywieniowe czyli o prawidłowych nawykach

3.

Produkty dla dzieci – konieczność czy marketing?

4.

Jak nie wychować niejadka…J

II GRUPA – rodzice dzieci 1-5

Spotykamy się w SOBOTY w godzinach 11:00 – 14:00

L.p.

TEMAT

DATA

1.

Śniadania – nie tylko chleb z serem!

01.04.2017

2.

Jemy poza domem – czyli lunchbox

22.04.2017

3.

Obiad – jeśli nie ziemniaki to co?

06.05.2017

4.

Desery – alternatywa dla ciastka*

20.05.2017

*spotkanie będzie miało charakter integrujący rodziców z I i II grupy

UWAGA! 26.05 Zapraszamy przyszłe mamy na EXTRA zajęcia dotyczące karmienia piersią !

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza formularz_2017 bądź przesłanie stosownych danych na antonina.paplinska@fundacjarc.org.pl

Anna Rogalska-Bućko

Dietetyk zajmujący się dziećmi i ich rodzicami. Prywatnie mama trójki dzieci, na których testowała Baby- led weaning pozwalając od 7 miesiąca życia na samodzielne jedzenie „dorosłych” posiłków.
Od 4 lat organizuje na terenie trójmiasta pogadanki, wykłady i warsztaty (m.in. „Ugryź zdrowie z BLW”) wprowadzając rodziców w tajniki pierwszych posiłków dziecka. Zawsze kładzie nacisk na wspólne jedzenie i dobre nawyki całej rodziny. Współorganizatorka spotkań w ramach Tygodnia Bliskości i Tygodnia Promocji Karmienia Piersią. Współpracowała m.in. z Centrum Terapii Logop, Dziecko w Chuście, Szkołą Rodzenia Majka, Świadomą Mamą. Od 5 lat współliderka Klubu Mam Gdańsk Morena. Prywatnie żona, mama, zwolenniczka karmienia piersią i gdańszczanka z wyboru, ciągle poszerzająca swoje horyzonty na kursach, szkoleniach i wykładach.