Dom Sąsiedzki

Projekt Domu Sąsiedzkiego ma na celu wspieranie rozwoju społeczności lokalnej Dolnego Wrzeszcza poprzez angażowanie mieszkańców w różnym wieku we wspólne inicjatywy. Wszyscy mieszkańcy mają szansę znaleźć u nas przestrzeń dla siebie i swoich zainteresowań bądź jako uczestnicy bądź prowadzący.

Swoje działania kierujemy szczególnie do seniorów, dzieci i młodzieży oraz aktywnych rodziców, jednak jesteśmy otwarci także na wszystkie inne zainteresowane grupy. W ramach Domu funkcjonują zarówno spotkania o charakterze stałym jak i jednorazowe mające na celu szeroką integrację społeczności dzielnicy.

Aktualnie stała oferta obejmuje:

• Klub mamy/warsztaty żywieniowe – co drugi piątek (grupa 0-1) i sobota (grupa 1-5)
  • Klub ojca – 1 czwartek w miesiącu
  • Kino obywatelskie – co drugi czwartek
  • Spotkania seniorów Orlen – każdy wtorek od 14:00
  • Klub gier planszowych – każda ostatnia sobota miesiąca
  • Poranki muzyczne – w trakcie ustalania

Ponadto organizujemy wydarzenia ogólnodzielnicowe:

• Potańcówki
  • Rodzinne Przejazdy Rowerowe
  • Śniadania Dolnowrzeszczańskie
  • Spotkania okolicznościowe

Jeśli chcesz się przyłączyć i masz pomysł skontaktuj się z nami na: biuro@fundacjarc.org.pl.

Dom sąsiedzki otwarty jest w godzinach od 10:00 do 17:30, 5 dni w tygodniu. W soboty po uprzednim ustaleniu tego faktu z menadżerem DS.

Zapraszamy!